adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
UWAGA: 1 lipca Urząd Miasta będzie czynny do godziny 15.30. We wszystkich wydziałach zostaną wyznaczone dyżury pracowników.760. rocznica lokacji Miasta CzeladźГромадянин України, тут ви знайдете найважливішу інформацію (НАТИСНІТЬ ТУТ)Czeladź pomaga Ukrainie!Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Gospodarka Eurofundusze w Czeladzi RPO 2007-2013 Adaptacja i przebudowa Galerii Sztuki Współczesnej Elektrownia

Cele projektu

Cele główne planowanych działań:

- zabezpieczenie i wielofunkcyjne wykorzystanie obiektu Elektrowni na cele kultury, edukacji i turystyki, a przez to istotne wzbogacenie oferty miasta i regionu w tych dziedzinach;
- zachowanie i popularyzacja dziedzictwa kulturowego, którego unikatowym elementem jest uznana za zabytek techniki kopalnia Saturn.

Cele operacyjne projektu to:

- wzbogacenie oferty Galerii – istotne zwiększenie ilości, skali oraz zróżnicowanie form odbywających się w obiekcie imprez i wydarzeń;
- uczynienie z Elektrowni obiektu rangi regionalnej i krajowej ze względu na potencjał i typ instytucji, które obecnie i w przyszłości będą go użytkować.


Przedmiot projektu

Projekt dotyczy przebudowy zabytkowego budynku Elektrowni byłej Kopalni Saturn i jego adaptacji na cele Galerii Sztuki Współczesnej. Prace obejmują dostosowanie obiektu do współczesnych standardów funkcjonalnych, bezpieczeństwa, sanitarnych, z zachowaniem przemysłowego charakteru budynku. Pomieszczenia obecnie niedostępne adaptowane będą na ekspozycje, magazyny, warsztaty artystyczne, salę multimedialną, informację turystyczną oraz zaplecze. Obiekt zostanie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Prace zaplanowano na lata 2012-2013.

 

Całkowita wartość projektu wynosi 12.056.040,00 zł. Na realizację inwestycji miasto uzyskało bezzwrotne dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego do kwoty 10.247.634,00 zł.

 

Wizualizacja GSW ELEKTROWNIA

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry