adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
760. rocznica lokacji Miasta CzeladźГромадянин України, тут ви знайдете найважливішу інформацію (НАТИСНІТЬ ТУТ)Czeladź pomaga Ukrainie!Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Gospodarka Projekty dofinansowane ze środków GZM

Więcej pieniędzy na czeladzkie inwestycje

 

    wyszukiwarka aktualności
  • Znaleziono 1 wiadomości.


W kwietniu 2020 roku Gmina Czeladź zawarła trzy umowy z Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią, które pozwoliły dofinansować inwestycje miejskie. Środki pochodzą z dwóch programów – Programu Ograniczania Niskiej Emisji (PONE) oraz Funduszu Solidarności.


Mając na uwadze skalę i wartość inwestycji w punkty przesiadkowe i towarzyszącą im infrastrukturę dróg rowerowych, na ten cel zostały przeznaczone środki z obydwu programów, podczas gdy za pozostałą dostępną Gminie Czeladź pulę środków z PONE dofinansowane zostały prace związane z termomodernizacją 4 budynków przy ulicy Sportowej oraz zmianą sposobu ogrzewania.

Zgodnie z zasadami udzielanego przez GZM wsparcia wszystkie projekty inwestycyjne musiały zostać zrealizowane do końca 2020 roku. W sumie w ramach trzech umów Gmina pozyskała dofinansowanie w wysokości do 2 148 984 zł, które posłużyło do wykonania:

  • termomodernizacji budynków przy ulicy Sportowej 12,13,20 i 24 oraz przebudowy wewnętrznej instalacji gazu wraz z instalacją centralnego ogrzewania w 9-ciu lokalach mieszkalnych w budynkach przy ul. Sportowej 12,13 i 20.

 

 Budynek przy ul. Sportowej

 

  • prac związanych z budową węzłów przesiadkowych w tym ścieżek rowerowych przy ulicy Wojkowickiej, 1-go Maja i Katowickiej oraz ciągów pieszo-rowerowych przy ul. Francuskiej i ul. Staszica, a także parkingu przy ul. Francuskiej.
 Ścieżka rowerowa przy ul. Katowickiej

 

 

 Parking przy ul. Francuskiej

 

 

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry