adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
UWAGA ZMIANY W OBWODACH 7 i 8: ulice wcześniej ujęte w obwodzie 7 tj. „Bratków”, „Jaśminowa”, „Mieczyków”, „Słowiańska”, „Storczyków”, „Tulipanów”, „Wrzosowa” zostały przeniesione do obwodu 8 do Szkoły Podstawowej nr 1 w Czeladzi ul. Reymonta 80, wyborcy z tych ulic w najbliższych wyborach głosują w SP Nr 1AKTUALNE INFORMACJE I OSTRZEŻENIA O JAKOŚCI POWIETRZAUWAGA: PODZIAŁ MIASTA CZELADŹ NA STAŁE OBWODY GŁOSOWANIA ORAZ ZAKTUALIZOWANY PODZIAŁ MIASTA CZELADŹ NA OKRĘGI WYBORCZE W MIEŚCIE CZELADŹAKTUALNE INFORMACJE NA TEMAT CYBERBEZPIECZEŃSTWAГромадянин України, тут ви знайдете найважливішу інформацію (НАТИСНІТЬ ТУТ)Czeladź pomaga Ukrainie!Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Gospodarka Eurofundusze w Czeladzi RPO 2007-2013 Rozwoj Społeczenstwa Informacyjnego w Czeladzi budowa sieci PIAP

Cel projektu


Zasadniczym celem projektu jest rozwiązanie specyficznych problemów w mieście na tle braku ogólnodostępnej, bezpłatnej infrastruktury dostępu do Internetu w miejscach publicznych – przestrzeni miejskiej oraz budynkach użyteczności publicznej. Pomimo rozwoju komercyjnej infrastruktury operatorskiej w Czeladzi występuje wyraźnie odczuwany deficyt w zakresie infrastruktury PIAPowej.

Przedsięwzięcie wnosi nową jakość w życie społeczne Czeladzi, wypełniając dotychczasową lukę w zakresie inwestowania w infrastrukturę publiczną ICT i umożliwiając wdrażanie kolejnych inicjatyw, w szczególności dotyczących e – usługi i e – administracji.

Dzięki realizacji inwestycji powstanie nowoczesna i wielofunkcyjna infrastruktura zmieniająca diametralnie sytuację społeczności lokalnej, w tym zwłaszcza osób z grupy 55+ zagrożonych cyfrowym wykluczeniem. Dzięki projektowi, będącym pierwszym tego rodzaju przedsięwzięciem w historii samorządu, w mieście wyrównane zostaną szanse rozwoju społeczeństwa w oparciu o ICT.

W efekcie wdrożenia projektu zapewniony zostanie dostęp do szerokopasmowego, bezpiecznego Internetu w miejscach użyteczności publicznej, pozbawionych tego rodzaju infrastruktury – w najbardziej ruchliwych miejscach miasta i lokalizacjach generujących największe potoki pasażerów, pieszych, zarówno mieszkańców, jak i przyjezdnych.

Lokalizacja telecentrów w instytucjach kultury umożliwia łatwe dotarcie mieszkańcom, w tym zwłaszcza osobom starszym.

Projekt realizowany w latach 2012 – 2014.

Opis projektu
Przedmiotem projektu jest realizacja przez Gminę Czeladź sieci 20 PIAPów (9 infokiosków, 9 hot – spotów i 2 telecentrów) wraz z realizacją sieci Internet w standardzie technologicznym WIMAX, zapewniającej komunikację z infokioskami i hot – spotami (aby utworzyć sieć, prowadzone są prace instalacyjne i montażowe).

 

Infokiosk

 

Infokiosk wewnętrzny

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

telecentrum w GSW "ELEKTROWNIA"

 

Przedsięwzięcie obejmuje także wyposażenie telecentrów, zakup i instalację infrastruktury teleinformatycznej składającej się na potrzeby tzw. Centrum Utrzymania Sieci PIAP, zlokalizowanego w budynku Urzędu Miasta.

Całkowita wartość projektu wynosi 2.388.930,48 zł, z czego dofinansowanie ze środków EFRR do kwoty 2.030.590,90 zł.

 

 

 

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry