Rozwoj Społeczenstwa Informacyjnego w Czeladzi budowa sieci PIAP
Cel projektu
Zasadniczym celem projektu jest rozwiązanie specyficznych problemów w mieście na tle braku ogólnodostępnej, bezpłatnej infrastruktury dostępu do Internetu w miejscach publicznych – przestrzeni miejskiej oraz budynkach użyteczności publicznej. Pomimo rozwoju komercyjnej infrastruktury operatorskiej w Czeladzi występuje wyraźnie odczuwany deficyt w zakresie infrastruktury PIAPowej.
Przedsięwzięcie wnosi nową jakość w życie społeczne Czeladzi, wypełniając dotychczasową lukę w zakresie inwestowania w infrastrukturę publiczną ICT i umożliwiając wdrażanie kolejnych inicjatyw, w szczególności dotyczących e – usługi i e – administracji.
Dzięki realizacji inwestycji powstanie nowoczesna i wielofunkcyjna infrastruktura zmieniająca diametralnie sytuację społeczności lokalnej, w tym zwłaszcza osób z grupy 55+ zagrożonych cyfrowym wykluczeniem. Dzięki projektowi, będącym pierwszym tego rodzaju przedsięwzięciem w historii samorządu, w mieście wyrównane zostaną szanse rozwoju społeczeństwa w oparciu o ICT.
W efekcie wdrożenia projektu zapewniony zostanie dostęp do szerokopasmowego, bezpiecznego Internetu w miejscach użyteczności publicznej, pozbawionych tego rodzaju infrastruktury – w najbardziej ruchliwych miejscach miasta i lokalizacjach generujących największe potoki pasażerów, pieszych, zarówno mieszkańców, jak i przyjezdnych.
Lokalizacja telecentrów w instytucjach kultury umożliwia łatwe dotarcie mieszkańcom, w tym zwłaszcza osobom starszym.
Projekt realizowany w latach 2012 – 2014.
Opis projektu
Przedmiotem projektu jest realizacja przez Gminę Czeladź sieci 20 PIAPów (9 infokiosków, 9 hot – spotów i 2 telecentrów) wraz z realizacją sieci Internet w standardzie technologicznym WIMAX, zapewniającej komunikację z infokioskami i hot – spotami (aby utworzyć sieć, prowadzone są prace instalacyjne i montażowe).
Przedsięwzięcie obejmuje także wyposażenie telecentrów, zakup i instalację infrastruktury teleinformatycznej składającej się na potrzeby tzw. Centrum Utrzymania Sieci PIAP, zlokalizowanego w budynku Urzędu Miasta.
Całkowita wartość projektu wynosi 2.388.930,48 zł, z czego dofinansowanie ze środków EFRR do kwoty 2.030.590,90 zł.
Klawisze Dostępności
- Przejdź do menu głównego:
- Alt i 0
- Przejdź do treści strony:
- Alt i 1
- Mapa Witryny:
- Alt i 2
- Wersja kontrastowa:
- Alt i 4
- Wyszukiwarka:
- prawy Alt i W
Zamiast klawisza Alt możesz użyć H