adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
UWAGA: 1 lipca Urząd Miasta będzie czynny do godziny 15.30. We wszystkich wydziałach zostaną wyznaczone dyżury pracowników.760. rocznica lokacji Miasta CzeladźГромадянин України, тут ви знайдете найважливішу інформацію (НАТИСНІТЬ ТУТ)Czeladź pomaga Ukrainie!Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Ryszard Dudek

(ur. 23 marca 1936 w Czeladzi, zm. 6 lutego 2011 w Warszawie) – dyrygent i pedagog. Od 1992 – profesor zwyczajny Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Zasłużony Działacz Kultury

Studia muzyczne ukończył w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Warszawie w 1962 w klasie Stanisława Wisłockiego. Był pierwszym dyrygentem Orkiestry Polskiego Radia i Telewizji w Warszawie, współpracował z Orkiestrą Polskiego Radia i Telewizji w Krakowie, Operetką Warszawską, Polskim Teatrem Muzycznym - Warszawską Sceną Operową, dyrygował w prawie wszystkich filharmoniach w kraju i za granicą. Przez wiele lat w Akademii Muzycznej w Warszawie prowadził również Studencką Orkiestrę Symfoniczną. Na tej uczelni sprawował funkcje: Dziekana Wydziału Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki, Kierownika Katedry Dyrygentury oraz w latach 2002 _ 2005 - Prorektora ds. nauki i dydaktyki. Regularnie jako dyrygent nagrywał muzykę dla filmu polskiego. Był dyrygentem w ponad 30 filmach fabularnych i serialach, m.in. Seksmisja, Na kłopoty... Bednarski, Prymas. Trzy lata z tysiąca. Wykształcił wielu dyrygentów zajmujących eksponowane stanowiska w życiu muzycznym w kraju i za granicą. Zmarł 6 lutego 2011 roku w Warszawie.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry