adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
UWAGA: 1 lipca Urząd Miasta będzie czynny do godziny 15.30. We wszystkich wydziałach zostaną wyznaczone dyżury pracowników.760. rocznica lokacji Miasta CzeladźГромадянин України, тут ви знайдете найважливішу інформацію (НАТИСНІТЬ ТУТ)Czeladź pomaga Ukrainie!Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.

Adam Śmigielski

Adam Śmigielski

urodził się 24 grudnia 1933 roku w Przemyślu na Zasaniu. Wśród osiągnięć księdza biskupa niewątpliwie największym jest stworzenie od podstaw struktur diecezji sosnowieckiej. Honorowym Obywatelem Miasta Czeladź był od 8 maja 2008 r. Burmistrz Marek Mrozowski oraz Przewodniczący Rady Miasta Sławomir uzasadnili wybór księdza biskupa Adama Śmigielskiego na Honorowego Obywatela Miasta w następujący sposób:

"Bp Adam Śmigielski przez blisko16 lat swej posługi kapłańskiej w naszej diecezji, był zawsze serdeczny i życzliwy naszemu miastu. Swą mądrością i wiedzą inspirował i wciąż inspiruje rzesze wiernych. Jego wizyty w naszym mieście zawsze spotykały się ogromnym entuzjazmem mieszkańców. Bp Adam Śmigielski jest osobą wyjątkową, która w niezwykły sposób potrafi dotrzeć do serc ludzkich, zagrzewając je wiarą, nadzieją i miłością do bliźnich. Wkład Jego Eminencji w promocje Zagłębie jest niepodważalny. Umieszczenie tak znamienitej osobistości w gronie Zasłużonych miastu Honorowych Obywateli będzie niewątpliwym zaszczytem dla nas mieszkańców Czeladzi."

ks. bp Adam Śmigielskie zmarł 7 października 2008 r. po długiej i ciężkiej chorobie.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry