adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
UWAGA: 1 lipca Urząd Miasta będzie czynny do godziny 15.30. We wszystkich wydziałach zostaną wyznaczone dyżury pracowników.760. rocznica lokacji Miasta CzeladźГромадянин України, тут ви знайдете найважливішу інформацію (НАТИСНІТЬ ТУТ)Czeladź pomaga Ukrainie!Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Miasto Honorowi obywatele Ilona Kuśmierska-Kocyłak

Ilona Kuśmierska-Kocyłak

Ilona Kuśmierska-Kocyłak

Honorowa Obywatelka Czeladzi od 2010 r. Pani Ilona Kuśmierska to ceniona w kraju aktorka oraz niezwykle utalentowany reżyser dubbingowy. Już od najmłodszych lat wykazywała zainteresowanie sztuką oraz teatrem. W roku 1970 skończyła PWST w Warszawie. Już podczas studiów dała się poznać jako wyśmienita aktorka wcielając się w postać niezapomnianej Jadźki w filmie „Sami Swoi”. Następne lata jej kariery to takie filmy jak „Noce i Dnie”(Emilka Niechcic), „Kochaj albo rzuć” oraz „Nie ma mocnych”. Pani Ilona dała się też poznać jako znakomita reżyserka i aktorka dubbingowa użyczając głosu wielu bohaterom kreskówek oraz kierując pracą swych kolegów, aktorów dubbingowych.

Pani Ilona jest mocno związana z Czeladzią. Poprzez swoją działalność artystyczną promuje Czeladź w kraju i za granicą. Przez lata pracy jako aktorka oraz w charakterze reżysera dubbingowego dała się poznać jako wybitny talent oraz dobry kolega.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry