adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
UWAGA! Informujemy, że w sobotę, 25 maja, Urząd Miasta Czeladź będzie czynny w godz. 7.30-15.30. Zapraszamy!UWAGA ZMIANY W OBWODACH 7 i 8: ulice wcześniej ujęte w obwodzie 7 tj. „Bratków”, „Jaśminowa”, „Mieczyków”, „Słowiańska”, „Storczyków”, „Tulipanów”, „Wrzosowa” zostały przeniesione do obwodu 8 do Szkoły Podstawowej nr 1 w Czeladzi ul. Reymonta 80, wyborcy z tych ulic w najbliższych wyborach głosują w SP Nr 1AKTUALNE INFORMACJE I OSTRZEŻENIA O JAKOŚCI POWIETRZAUWAGA: PODZIAŁ MIASTA CZELADŹ NA STAŁE OBWODY GŁOSOWANIA ORAZ ZAKTUALIZOWANY PODZIAŁ MIASTA CZELADŹ NA OKRĘGI WYBORCZE W MIEŚCIE CZELADŹAKTUALNE INFORMACJE NA TEMAT CYBERBEZPIECZEŃSTWAГромадянин України, тут ви знайдете найважливішу інформацію (НАТИСНІТЬ ТУТ)Czeladź pomaga Ukrainie!Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Gospodarka Rewitalizacja Aktualizacja Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Czeladź na lata 2016-2023

Szanowni Państwo,

w związku z przygotowaniem Strategii Rozwoju Miasta Czeladź na lata 2024-2030 oraz aktualizacją Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Czeladź, zwracamy się z prośbą o wypełnienie ankiety.

Państwa opinia i uwagi pomogą zaplanować działania, niezbędne do rozwoju naszego Miasta.

Ankieta będzie dostępna w dniach od 22 sierpnia do 30 września 2023 roku. Ankieta jest anonimowa.

Link do ankiety: TUTAJ 

  

Czeladź myśli o przyszłości.

   W sierpniu 2023 ruszyły prace nad dokumentami strategicznymi dla Czeladzi - „Strategią Rozwoju Miasta Czeladź na lata 2024-2030” oraz aktualizacją „Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Czeladź” (dalej GPR), dokumenty te określą priorytetowe działania do realizacji na najbliższe kilka lat dla miasta.

   W pracach nad dokumentami zaplanowano szereg działań analitycznych oraz partycypacyjnych służących wypracowaniu spójnej wizji rozwoju oraz wyznaczeniu najważniejszych kierunków zmian.

   W pierwszym etapie prac nad dokumentami opracowana zostanie diagnoza stanu miasta tj. ocena obecnej sytuacji w Mieście oraz na obszarze   rewitalizacji    (w ramach GPR). Aby uzyskać Państwa opinię na temat bieżącej sytuacji uruchomiona została ankieta, w której mogą Państwo wypowiedzieć się na temat aktualnych problemów i ocenić różne aspekty funkcjonowania miasta (zarówno w kontekście problemów ogólnomiejskich jak i obszaru rewitalizacji). W ramach tej części prac realizowane będą także warsztaty diagnostyczne, a w ramach GPR także wywiady eksperckie oraz wizja lokalna.

   Jesienią 2023 będziemy zapraszać Państwa do zgłaszania projektów rewitalizacyjnych (w ramach GPR), a więc wskazania działań, które Państwa zdaniem należy zrealizować na obszarze rewitalizacji. Także jesienią powstanie szkielet założeń strategicznych do dokumentu Strategii, który będzie wypracowywany na warsztatach strategicznych z przedstawicielami lokalnych instytucji, radnymi itp.

   W nowym 2024 roku wkroczymy w procesy konsultacji społecznych, a zatem przedstawimy Państwu wyniki prac zarówno nad dokumentem Strategii, jak i Programu Rewitalizacji (GPR). W trakcie różnych działań konsultacyjnych (np. spotkań) będą mieli Państwo okazję zapoznać się z propozycjami działań oraz zgłosić swoje uwagi. Już na wiosnę 2024 powinniśmy znać ostateczne założenia obu dokumentów.

   W związku z prowadzonymi działaniami zachęcamy wszystkich mieszkańców, przedstawicieli instytucji publicznych, organizacji pozarządowych, grup nieformalnych oraz przedsiębiorców i każdą zainteresowaną osobę do włączenia się w prace nad dokumentami. Informacje o szczegółach, datach i możliwych formach uczestnictwa będą pojawiać się na naszej stronie internetowej z odpowiednim wyprzedzeniem. Zadbajmy o naszą przyszłość wspólnie.

                                                                                                  Burmistrz
                                                                                                mgr Zbigniew Szaleniec

 

kategoria: Powiązane pliki [1]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
pdf Uchwała RM ws aktualizacji GPR.pdf 23-08-22 13:47 67.39KB pobierz plik: Uchwała RM ws aktualizacji GPR.pdf

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry