adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
UWAGA: 1 lipca Urząd Miasta będzie czynny do godziny 15.30. We wszystkich wydziałach zostaną wyznaczone dyżury pracowników.760. rocznica lokacji Miasta CzeladźГромадянин України, тут ви знайдете найважливішу інформацію (НАТИСНІТЬ ТУТ)Czeladź pomaga Ukrainie!Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.

Podczas inaugurującego XVIII Festiwal Ave Maria koncertu Galeria Sztuki Współczesnej "Elektrownia" szczelnie wypełniła się wspaniałą muzyką i... publicznością.

Z całą pewnością melomani, którzy zdecydowali się czwartkowy wieczór spędzić w Galerii "Elektrownia" nie pożałowali swojego wyboru. Dźwięki najpiękniejszych i najpopularniejszych arii operowych, operetkowych i musicalowych były prawdziwą ucztą dla duszy. Laureaci międzynarodowych konkursów muzycznych - Hasmik Sahakyan, Aleksandra Opała-Wójcik, Sławomir Naborczyk i Adam Zaremba, udowodnili, że ich osiągnięcia są w pełni zasłużone. Znakomity akompaniament Mirelli Malorny-Konopki i przepełnione pasją przedwodnictwo ks. Pawła Sobierajskiego dopełniły dzieła.

Czy, zakończony owacją na stojącą, czwartkowy koncert to dopiero przedsmak tego, co jeszcze czeka festiwalową publiczność?

O rozpoczynającym się XVIII Festiwalu Ave Maria mówiono także w "Aktualnościach" TVP 3 Katowice. Materiał dostępny na stronie wwww TVP 3 Katowice.

XVIII Festiwal Ave Maria - koncert w GSW "Elektrownia

 

Od dawna Turniej Tenorów im. Bogdana Paprockiego cieszy się ogromnym zainteresowaniem melomanów, nie inaczej było i tym razem.

Osiemnasta edycja festiwalu przyniosła powiew świeżości, bowiem do trzech znakomitch śpiewaków - Kamila BieniaEmila Ławeckiego i Mikhaila Malafyiego dołączyła kobieta, występująca w podwójnej roli - sporanistki i skrzypaczki, Anna Malesza. O doskonałość i prezcyzję wykonywanych dźwięków zadbał dyrektor Festiwalu Ave Maria maestro Sławomir Chrzanowski we współpracy z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Zabrzańskiej.

Tegoroczny Turniej Tenorów stał się też okazją do świętowania Dnia Matki, co zaakcentował - prowadzący czwartkowy koncert ks. Paweł Sobierajski - porywającym wykonaniem utworu Cesare Bixio pod tytułem Mamma.

Fascynujący repertuar, wybitne głosy i zachwycające wykonania - w takich słowach można, w największym skrócie, opisać piątkowy koncert XVIII Festiwalu Ave Maria w kościele św. Stanisława B.M.

XVIII Festiwal Ave Maria - Turniej Tenorów

 

Gwiazdą trzeciego wieczoru XVIII Festiwalu Ave Maria była Ewa Uryga. Przepełnione emocjami utwory gospelowe, chwyciły za serca zgromadzoną publiczność.

Kunszt i talent artystki będą pewnie jeszcze długo wspominane przez uczestników trzeciego festiwalowego wieczoru, podczas którego nieco odeszliśmy od klasycznego repertuaru.

"To była prawdziwa uczta dla duszy" - takie komentarze słychać było po zakończeniu koncertu, gdy rozbłysły światła i nadszedł czas, by zakończyć to głębokie i poruszające doznanie. Nic dziwnego, piękne teksty, głoszące - charakterystyczne dla tego gatunku muzyki - uwielbienie dla Boga, wyśpiewane doskonałym, ciepłym, kipiącym emocjami głosem Ewy Urygi, w towarzystwie orkiestry kameralnej "Incendi0", mogły powodować dreszcze. Szczególnie wzruszające okazało się wykonanie - w duecie z córką, Oliwią Kędziorą - piosenki Tomorrow, z pięknym i ważnym przesłaniem, że ważnych spraw nie należy odkładać, bo nikt nie obieca nam, że jutro nastąpi.

Przy doborze repertuaru, Ewa Uryga nie zapomniała nawiązać do nazwy festiwalu, w którym przyszło jej uczestniczyć i z przejęciem wyśpiewałą "Ave Maria" i to w dwóch piosenkach. Charyzma wokalistki tak zahipnotyzowała widzów, że bez wahania przyjęli propozycję wspólnego śpiewania. Takie wieczory pamięta się długo.

XVIII Festiwal Ave Maria - koncert Ewy Urygi w Kopalni Kultury

 

Ostatni dzień XVIII Festiwalu Ave Maria spotęgował siłę muzycznych wrażeń, których w ostatnim czasie dostarczali występujący artyści.

Tę dobrze już znaną imprezę artystyczną zakończył koncert muzyki chóralnej w wykonaniu chórów lekarskich w kościele św. Stanisława B.M. oraz występ najbardziej wyczekiwanego artysty i gwiazdy tegorocznego Festiwalu Ave Maria - Stanisława Soyki.

Ciekawie w konwencję festiwalu wpisał się także, występujący przed Stanisłem Soyką WZB. Fukcjonujący w realiach zakładu karnego zespół, specjalnie na tę okazję, przygotowali repertuar religijny w bluesowych aranżacjach.

XVIII Festiwal Ave Maria - WZB i Stanisław Soyka

 

Galerie:

XVIII Festiwal Ave Maria - koncert w GSW "Elektrownia

XVIII Festiwal Ave Maria - Turniej Tenorów

XVIII Festiwal Ave Maria - koncert Ewy Urygi w Kopalni Kultury

XVIII Festiwal Ave Maria - WZB i Stanisław Soyka

 

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry