adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
AKTUALNE INFORMACJE I OSTRZEŻENIA O JAKOŚCI POWIETRZAAKTUALNE INFORMACJE NA TEMAT CYBERBEZPIECZEŃSTWAГромадянин України, тут ви знайдете найважливішу інформацію (НАТИСНІТЬ ТУТ)Czeladź pomaga Ukrainie!Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności Lista aktualności
07 lutego 2024
kategoria:
Aktualności
Mobilne płuca
Mobilne płuca

Na Placu Viannaya przy Kopalni Kultury stanęły „mobilne płuca”, które przez dwa tygodnie będą mierzyć jakość powietrza w tej części miasta.

Polski Alarm Smogowy kontynuuje akcję edukacyjną „Zobacz czym oddychasz! Zmień to!”, którą zrealizowano już w 63 miejscowościach w dziewięciu województwach. Tym razem mobilna instalacja stanęła w naszym mieście.

Instalacja ta to dwumetrowy model ludzkich płuc, wykonany z przepuszczalnego materiału, który przez dwa tygodnie pochłania zanieczyszczone powietrze. W tym okresie mieszkańcy będą mogli obserwować, jak zmienia się kolor białej materii pokrywającej „płuca”.

W środę, 7 lutego, odbył się briefing prasowy, w którym uczestniczyli: zastępca burmistrza ds. społecznych Beata Zawiła, naczelnik Wydziału Rozwoju i Funduszy Zewnętrznych Małgorzata Skiba, ekodoradca Henryk Michalski, a także dyrektorka Departamentu Infrastruktury i Środowiska Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii Blanka Romanowska oraz Aleksandra Rozner z Zagłębiowskiego Alarmu Smogowego.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry