adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
UWAGA: PODZIAŁ MIASTA CZELADŹ NA STAŁE OBWODY GŁOSOWANIA ORAZ ZAKTUALIZOWANY PODZIAŁ MIASTA CZELADŹ NA OKRĘGI WYBORCZE W MIEŚCIE CZELADŹAKTUALNE INFORMACJE NA TEMAT CYBERBEZPIECZEŃSTWAPrzyjmujemy wnioski na preferencyjny zakup paliwa stałego (węgiel/orzech, ekogroszek, miał).Informacja o przystąpieniu Gminy Czeladź do zakupu paliwa stałego do dnia 31 grudnia 2022 r.Громадянин України, тут ви знайдете найважливішу інформацію (НАТИСНІТЬ ТУТ)Czeladź pomaga Ukrainie!Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności Lista aktualności
15 września 2023
kategoria:
Aktualności
Czeladzkie Spotkania Medyczne
Czeladzkie Spotkania Medyczne

W czwartek, 14 września po przerwie wakacyjnej, w Kopalni Kultury odbyła się kolejna odsłona Czeladzkich Spotkań Medycznych. Tym razem rozmawiano o tym, jak rozpoznać, że nasze zachowanie wskazuje na depresję i dlaczego nie należy lekceważyć objawów.

– Naszym gościem był lekarz specjalista psychiatra, który przeprowadził bardzo interesujący wykład i chętnie odpowiadał na pytania mieszkańców.
Ekspertem w tej dziedzinie jest Pan Jacek Przybyło, specjalista psychiatra, terapeuta. Ukończył Śląski Uniwersytet Medyczny. Prace psychiatry zaczynał w Klinice Psychiatrii
w Lublińcu. Potem pracował na Klinice Psychiatrii w Katowicach, gdzie ukończył specjalizację z psychiatrii. W trakcie jej trwania ukończył również czteroletnie Studia Podyplomowe na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie w zakresie Psychoterapii. Jako psychoterapeuta pracuje w podejściu eklektycznym z osobami dorosłymi. Od wielu lat pracuje
w Wojewódzkiej Przychodni Zdrowia Psychicznego w Katowicach początkowo jako lekarz psychiatra, potem jako kierownik Poradni dla dorosłych, Dzieci oraz Uzależnień, a obecnie jako dyrektor całego Zespołu Wojewódzkich Przychodni Specjalistycznych w Katowicach, który jest jedną z kilku największych placówek tego typu w kraju.
Rozmawialiśmy o szerokim spektrum depresji: objawach, różnicowaniu, powikłaniach i leczeniu. Swoją obecnością zaszczyciła nas również Pani Wicemarszałek Sejmu Barbara Dolniak, która czynnie brała udział w spotkaniu.

Czeladzkie Spotkania Medyczne

Czeladzkie Spotkania Medyczne to projekt skierowany do wszystkich mieszkańców Czeladzi niezależnie od wieku, ukierunkowany na wzmocnienie świadomości społecznej w zakresie profilaktyki. Tematyka spotkań jest zróżnicowana i dotyczy zarówno chorób cywilizacyjnych, jak i innych najczęściej spotykanych poprzez pryzmat wczesnego wykrywania, metod leczenia i możliwej profilaktyki. W trakcie prelekcji prowadzący starają się przybliżyć mieszkańcom aktualny stan badań naukowych, dotyczących tematyki zdrowotnej, a także wskazać atuty zdrowego stylu życia. Spotkania, na których zaproszeni lekarze specjaliści dzielą się własną wiedzą i doświadczeniem, odbywają się cyklicznie, raz w miesiącu.
Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski oraz Burmistrz Miasta Czeladź Zbigniew Szaleniec.Źródło: Monika Pawlik

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry