adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
760. rocznica lokacji Miasta CzeladźГромадянин України, тут ви знайдете найважливішу інформацію (НАТИСНІТЬ ТУТ)Czeladź pomaga Ukrainie!Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności Lista aktualności
23 czerwca 2022
kategoria:
Aktualności
Sesja Rady Miejskiej w Czeladzi
Sesja Rady Miejskiej w Czeladzi

Burmistrz Czeladzi Zbigniew Szaleniec otrzymał wotum zaufania od radnych. Rada Miejska poparła także wykonanie budżetu i udzieliła mu absolutorium.

Na czerwcowej sesji Rada Miejska w Czeladzi przyjęła raport o stanie gminy Czeladź za 2021 rok, zatwierdziła sprawozdanie finansowe oraz sprawozdanie roczne z wykonania budżetu za ubiegły rok. Radni udzielili także absolutorium burmistrzowi. Dotychczasowe działania Zbigniewa Szaleńca poparło 19 radnych, 2 było przeciw.

Dochody miasta w 2021 roku wyniosły ponad 212 mln zł, a razem z przychodami nawet 233 mln zł. Z kolei wydatki ukształtowały się na poziomie 209,3 mln zł. – Wyniki - na tle ostatnich 12 lat - pokazują, że był to najlepszy finansowo rok w całej historii naszego samorządu. Zgodnie zresztą z założonym planem wykonanym niemal w 100%. Po raz pierwszy dochody miasta przekroczyły barierę 200 mln zł i wyniosły 212 mln zł, a razem z przychodami nawet 233 mln zł. Nigdy wcześnie nie wydaliśmy też w jednym roku na inwestycje - prawie 60 mln zł, a razem z inwestycjami naszych spółek ponad 75 mln zł. A to wszystko przy najniższym od kilkunastu lat zadłużeniu miasta, które w szczytowym momencie, 10 lat temu, w stosunku do dochodów wynosiło aż 47%, a w ostatnich dwóch kadencjach w każdym kolejnym roku, w których mam zaszczyt zarządzać miastem spadało, by w tym roku osiągnąć najniższy wskaźnik, to jest niecałe 14% – przekazał burmistrz Zbigniew Szaleniec.

– Serdecznie dziękuję wszystkim moim współpracownikom, zarówno z UM jak i miejskich jednostek, zakładów, instytucji i spółek, bo te wyniki to głównie Państwa zasługa. Dziękuję zdecydowanej większości radnym za sprawiedliwą ocenę mojej i moich współpracowników pracy. Szczególnie dziękuję również mieszkańcom za ciężką pracę dla swoich rodzin, ale także dla naszej małej ojczyzny – podsumowuje burmistrz.

 

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry