adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
760. rocznica lokacji Miasta CzeladźГромадянин України, тут ви знайдете найважливішу інформацію (НАТИСНІТЬ ТУТ)Czeladź pomaga Ukrainie!Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności Lista aktualności
20 czerwca 2022
kategoria:
Aktualności
Dni Czeladzi 2022 przyciągnęły tłumy
Dni Czeladzi 2022 przyciągnęły tłumy

Dni Czeladzi 2022 przyciągnęły do Parku Grabek tłumy. Zagrali m.in. Danzel, Ich Troje, Strachy na Lachy oraz T.Love.

Dni Czeladzi to długo wyczekiwane przez mieszkańców Zagłębia Dąbrowskiego wydarzenie. W tym roku działo się naprawdę sporo! Dopisała pogoda oraz publiczność, która po brzegi wypełniła amfiteatr w Parku Grabek.

Dzień pierwszy – energetyczne show Ich Troje

Wielkie świętowanie rozpoczęło się od występu kabaretu Chyba. Następnie na scenie zobaczyliśmy Punched Orange. To młody śląsko-zagłębiowski zespół grający hard rocka, chwilami zahaczając o metal oraz punk.

Wystąpił również pochodzący z Belgii znakomity wokalista i multiinstrumentalista Danzel, który wraz z zespołem przypomniał swoje największe przeboje takie jak „Pump it up” czy „Jump”.

Gwiazdą wieczoru był zespół Ich Troje, który od od ponad ćwierć wieku cieszy się ogromną popularnością. Michał Wiśniewski – wokalista i lider zespołu zaprezentował wspaniałe show wprawiając w zachwyt licznie zgromadzoną publiczność.

Drugi dzień – legendarny T.Love w znakomitej formie

Drugiego dnia jako pierwsi pojawili się laureaci organizowanego przez Kopalnię Kultury i Miasto Czeladź konkursu „Czeladzkie Talenty”. Młodzi mieszkańcy naszego miasta zaprezentowali swoje muzyczne, taneczne i plastyczne zdolności, a laureaci odebrali zasłużone nagrody.

Chwilę później estradę przejęli inni obiecujący artyści - na co dzień uczniowie Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Sosnowcu, którzy po lekcjach realizują swoją muzyczną pasję tworząc zespoły KBK i Brak.

O dobry nastrój zadbał kabaret Rak, czyli Krzysztof Hanke i Krzysztof Respondek. Po sporej dozie śląskiego humoru scenę przejęły dwa legendarne zespoły - Strachy na Lachy oraz świętujący w tym roku jubileusz 40-lecia T.Love z Muńkiem Staszczykiem. Z tej okazji burmistrz Zbigniew Szaleniec wręczył wokaliście pamiątkową statuetkę ufundowaną przez Miasto Czeladź.

Dni Czeladzi to święto rodzinne. Dla najmłodszych i tych nieco starszych został przygotowany lunapark z karuzelami i wieloma innymi atrakcjami. Nie zabrakło również strefy gastronomicznej z różnorodnymi specjałami kulinarnymi.

Partnerzy i sponsorzy Dni Czeladzi 2022: MOSiR Czeladź, MZGK Czeladź, MOPS Czeladź, Czeladzkie Wodociągi, Kopalnia Kultury, DJ Sytam, Zespół Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Sosnowcu, Hotel Szafran, Taxi Zagłębie, Helios Sosnowiec, Calypso Fitness Club Czeladź.

  • 1
  • 2
  • 3

 

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry