adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
Sprawdź jakość powietrza w mieście. Pomiary na żywo z 5 czujników.Punkt przyjęć dzielnicowych - ul. Zwycięstwa 6 (Czeladź Piaski)Wejście do Urzędu Miasta, przeznaczone dla osób niepełnosprawnych i wózków dziecięcych, znajduje się od strony parku Kamionka.Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności Lista aktualności
08 stycznia 2020
kategoria:
Aktualności
Roman Bochenek
Roman Bochenek

Roman Bochenek urodził się 14 kwietnia1938 roku w Zalesiu. Zawodowo, jako inżynier związany był z kopalniami Zagłębia Dąbrowskiego, m.in. kopalnią „Milowice”, a także - na stanowisku dyrektora – pracował w ZBR ROMATOR w Sosnowcu.

Pasiekę, którą jego ojciec Leon założył w 1934 roku, przejął w 1964 roku. Zatem pszczelarstwem zajmował się praktycznie od dzieciństwa. Posiadał 15 pni pszczelich.

2 lutego 1997 roku został wiceprezesem Rejonowego Koła Pszczelarzy w Czeladzi, które w lipcu 1998 przekształciło się w Regionalne Koło Pszczelarzy Ziemi Zagłębiowskiej w Czeladzi, a potem w Zagłębiowskie Koło Pszczelarzy z siedzibą w Czeladzi.

W uznaniu swojej działalności pszczelarskiej i społecznej został uhonorowany srebrną odznaką Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Katowicach, złotą odznaką oraz złotym medalem Śląskiego Związku Pszczelarzy.

W 1998 roku podczas zakończenia Roku pasiecznego otrzymał nagrodę i puchar za udział w konkursie wiedzy pszczelarskiej zorganizowanym przez RKP Ziemi Zagłębiowskiej.

13 maja 2005 roku został wybrany na stanowisko prezesa Zagłębiowskiego Kola Pszczelarzy. Funkcję tę sprawował do 2 czerwca 2019 roku. Decyzją nowo wybranego zarządu został przyznany Mu tytuł Honorowego Prezesa Zagłębiowskiego Koła Pszczelarzy.

Z wielkim smutkiem żegnamy
ŚP. ROMANA BOCHENKA
Wieloletniego członka, prezesa i Prezesa Honorowego
Zagłębiowskiego Koła Pszczelarzy z siedzibą w Czeladzi
wspaniałego, dobrego Człowieka,
zasłużonego dla rozwoju hodowli pszczół.
Najbliższym oraz Rodzinie Zmarłego
składam serdeczne wyrazy współczucia.

Burmistrz Miasta Czeladź
Zbigniew Szaleniec

Pogrzeb śp. Romana Bochenka odbędzie się w czwartek, 9 stycznia 2020 roku o godz. 14.00 na cmentarzu parafialnym w Sosnowcu-Dańdówce, przy ul. Wojska Polskiego 123.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry