adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
Sprawdź jakość powietrza w mieście. Pomiary na żywo z 5 czujników.Punkt przyjęć dzielnicowych - ul. Zwycięstwa 6 (Czeladź Piaski)Wejście do Urzędu Miasta, przeznaczone dla osób niepełnosprawnych i wózków dziecięcych, znajduje się od strony parku Kamionka.Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności Lista aktualności
13 maja 2019
kategoria:
Aktualności
75. rocznica bitwy pod Monte Cassino
Ruiny klasztoru Monte Cassino/wikipedia

W 75. rocznicę bitwy pod Monte Cassino Burmistrz Miasta Czeladź Zbigniew Szaleniec zaprasza w piątek, 17 maja o godz. 12.00 na uroczystość złożenia kwiatów pod obeliskiem na pl. Konstytucji 3 Maja. Uczcijmy wspólnie pamięć polskich bohaterów jednego z najważniejszych starć II wojny światowej.

Dokładnie w dniu, który zdecydował o losach starcia, kiedy wojska niemieckie otrzymały rozkaz odwrotu, będziemy w naszym mieście obchodzić  75. rocznicę bitwy pod Monte Cassino - uważanej za jedną z najbardziej zaciętych walk podczas II wojny światowej. W pokonaniu Niemców u stóp opactwa benedyktynów i ostateczne zdobycie wzgórza odbyło się m.in. dzięki wielkiemu bohaterstwu II Korpus Wojska Polskiego pod dowództwem gen. Władysława Andersa, wśród których byli również czeladzianie.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry