adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
Sprawdź jakość powietrza w mieście. Pomiary na żywo z 5 czujników.Punkt przyjęć dzielnicowych - ul. Zwycięstwa 6 (Czeladź Piaski)Wejście do Urzędu Miasta, przeznaczone dla osób niepełnosprawnych i wózków dziecięcych, znajduje się od strony parku Kamionka.Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności Lista aktualności
13 maja 2019
kategoria:
Aktualności
PszCzeladź 2019
PszCzeladź 2019

O tym jak miło można było spędzić sobotę w Parku Kościuszki przekonali się uczestnicy III Targów Pszczelarstwa i Ekologii "PszCzeladź 2019".

A działo się naprawdę wiele. Zaraz po oficjalnym otwarciu wydarzenia i słowach wstępu, wygłoszonych przez burmistrza Zbigniewa Szaleńca i Romana Bochenka - prezesa Zagłębiowskiego Koła Pszczelarzy, na scenę wkroczyły przedszkolaki. Najmłodsi czeladzianie świetnie przygotowali się do popisów artystycznych, które rodzice i nauczyciele obserwowali z nieskrywaną dumą. Nie zabrakło również zabaw, animacji i konkursów z nagrodami.
Ale najważniejszym gościem była Pszczółka Maja, która chętnie pozowała do zdjęć i bawiła się z dzieciakami. Nic dziwnego, w końcu te pracowite owady były tego dnia głównymi bohaterami. Z niemałym zaciekawieniem zgromadzeni w Parku Kościuszki podpatrywali w przeszklonym ulu ich życie oraz słuchali opowieści specjalistów.
Plenerowe spektakle o tematyce ekologicznej "Jaś i Małgosia" oraz "SmoG Wawelski", przygotowane przez Studio Teatralne Sztuka, również przyciagnęły sporą widownię. Aktorzy, wcielający się w znane z baśni i legend postacie, wciągali dzieci do wspólnej zabawy, ucząc przy okazji jak ważna jest troska o środowisko.
Dużą popularnością cieszyły się warsztaty artystyczne, prowadzone przez Miejską Bibliotekę Publiczną, a także zajęcia, nawiązujące do tematu przewodniego wydarzenia, przygotowane przez Zagłębiowskie Koło Pszczelarzy.
Ogromną radość sprawiła dzieciom, stale towarzysząca miejskim imprezom dmuchana zjeżdżalnia.
Podczas III Targów Pszczelarstwa i Ekologii można było zaopatrzyć się w najróżniejsze miody i produkty pszczele, leczące wiele dolegliwości, a także kwiaty, wyroby rękodzielnicze, ekozabawki, znakomite lody, świeżo paloną kawę, sprzęt i akcesoria pszczelarskie.

  • 1
  • 2
  • 3

 

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry