adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
UWAGA: 1 lipca Urząd Miasta będzie czynny do godziny 15.30. We wszystkich wydziałach zostaną wyznaczone dyżury pracowników.760. rocznica lokacji Miasta CzeladźГромадянин України, тут ви знайдете найважливішу інформацію (НАТИСНІТЬ ТУТ)Czeladź pomaga Ukrainie!Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Samorząd Inwestycja 30-lecia w Czeladzi (GŁOSOWANIE)

30. rocznica powstania samorządu terytorialnego, która przypada 27 maja 2020 roku, skłania do podsumowań. Wiele działo się w naszym mieście pomiędzy 1990 a obecnym 2020 rokiem. Jeśli wrócić pamięcią do początku lat 90. XX wieku z łatwością można dostrzec, że kolejni włodarze miasta: Eugeniusz Bliźnicki, Zygmunt Machnik, Kazimierz Jakóbczyk, Marek Mrozowski, Teresa Kosmala i urzędujący drugą kadencję z woli mieszkańców burmistrz Zbigniew Szaleniec oraz radni rady miejskiej wszystkich kadencji samorządu uczynili sporo, by nadać miastu nowy kierunek rozwoju.

Inwestycje powstawały w miarę możliwości budżetowych miasta, wykazywanej operatywności w pozyskiwaniu funduszy, w tym tzw. funduszy zewnętrznych oraz dotacji z Unii Europejskiej, a także zgodnie z posiadaną wizją dalszej ewolucji miasta i potrzebami mieszkańców. Sytuacja finansowa miasta była raz lepsza, raz gorsza. Wiadomo, że początki naszej samorządności w niczym nie przypominały czasów współczesnych. Inne potrzeby były u zarania nowej rzeczywistości, tuż po pierwszych wolnych wyborach samorządowych, a inne są obecnie. Trzy dekady przemian gospodarczych i społecznych odcisnęły swoje piętno na wizerunku Czeladzi. Jednak w ostatnich latach nabrały niespotykanego dotąd tempa. W długim procesie zmian swój udział mają także mieszkańcy, chociażby dzięki funkcjonującemu od kilku lat Budżetowi Obywatelskiemu.

Dlatego z okazji 30-lecia samorządu wytypowaliśmy 30 inwestycji i obiektów, by to właśnie mieszkańcy w głosowaniu wskazali, które z nich najbardziej przyczyniły się do zmiany oblicza miasta, warunków życia czy jego estetyki.

Głosowanie rozpoczyna się 1 czerwca i będzie trwać przez 2 tygodnie, czyli do 14 czerwca 2020 roku. Nasze propozycje prezentujemy w kolejności alfabetycznej, bez względu na czas, w którym powstały. Wynik głosowania przedstawimy w następnym wydaniu „Echa Czeladzi”.

Nie znaleziono aktywnych sond.

GALERIA KONKURSOWA (w kolejności alfabetycznej)

  • 1
  • 2

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry