adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
760. rocznica lokacji Miasta CzeladźГромадянин України, тут ви знайдете найважливішу інформацію (НАТИСНІТЬ ТУТ)Czeladź pomaga Ukrainie!Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności Lista aktualności
10 marca 2016
kategoria:
Aktualności
spotkanie autorskie z profesorem Zbigniewem Białasem
spotkanie autorskie z profesorem Zbigniewem Białasem

W czwartek, 10 marca, o godzinie 17:30 zapraszamy do Muzeum Saturn na spotkanie autorskie z profesorem Zbigniewem Białasem

, literaturoznawcą, anglistą, prozaikiem i tłumaczem, przede wszystkim zaś autorem „trylogii sosnowieckiej”.

Nasz gość opowie o ostatniej części tryptyku – powieści „Tal”, wydanej w 2015 roku, w której znalazły się także czeladzkie wątki. Tematem powieści stała się zagadkowa sprawa Pawła Grzeszkolskiego i przypisywanej mu zbrodni, którą przypuszczalnie popełniono przy pomocy pierwiastka chemicznego – metalu o nazwie tal. Zbigniew Białas przestudiował wszystkie materiały prasowe z lat 1936-1939 jakie się ukazały w związku ze sprawą Pawła Grzeszolskiego i napisał na ich podstawie wciągającą powieść obyczajowo-kryminalną. Gorąco zapraszamy na spotkanie z autorem, który opowie o kulisach prac nad powieścią.  W trakcie wieczoru możliwe będzie także nabycie książek naszego gościa!

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry