adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
760. rocznica lokacji Miasta CzeladźГромадянин України, тут ви знайдете найважливішу інформацію (НАТИСНІТЬ ТУТ)Czeladź pomaga Ukrainie!Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności Lista aktualności
23 września 2022
kategoria:
Aktualności
Senioralia 2022
Senioralia 2022

Już w najbliższą sobotę, 24 września, o godzinie 14:00 na Rynku Starego Miasta, rozpoczną się Senioralia, na które serdecznie zapraszamy! 

W części artystycznej zobaczymy, m.in. występ podopiecznych Klubu Seniora „Wrzos”. Swoje umiejętności zaprezentuje zespół wokalny „Czeladzkie Gwiazdy”. Podczas imprezy nie zabraknie słuchaczek Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Czeladzi, które zaprezentują znany i lubiany w naszym mieście taniec liniowy. Ponadto swoje talenty wokalne zaprezentują uczestnicy zajęć Akademii Wyobraźni Kajune. Gwiazdą wydarzenia będzie wokalista Mariusz Kalaga, który zaśpiewa swoje największe przeboje.

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Czeladzi zadbają o bezpieczeństwo oraz przeprowadzą pokaz i naukę udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Poza częścią artystyczną nie zabraknie także Strefy Sportu, w której nasi seniorzy będą mogli rywalizować w przygotowanych przez Czeladzki Klub Sportowy Czeladź oraz Miejski Czeladzki Klub Sportowy konkurencjach sportowych. Zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody.

Podczas Senioraliów rozgrywana będzie III Międzypokoleniowa Gra Terenowa „Czysta Czeladź” organizowana przez Czeladzkie EKO. Gra rozpocznie się o godz. 14:00 i potrwa do 15:45. Uczestnicy będą rozwiązywać zadania, spacerując po naszym mieście.

W grze mogą wziąć udział drużyny, czyli zespoły od 2 do 5 osób, w tym co najmniej jedna osoba pełnoletnia (rodzic lub opiekun). Nie ma limitu startujących drużyn.
O 14:00 na Rynku w Czeladzi przy stanowisku Czeladzkiego EKO wydawane będą Karty Gracza.
Wypełnione karty będzie trzeba dostarczyć najpóźniej do godziny 15:45 do punktu skąd została pobrana. Uczestnicy oceniani będą nie tylko za swoją wiedzę, ale również za kreatywność.

Wydarzeniem współtowarzyszącym tegorocznym Senioraliom będą II Mistrzostwa Czeladzi
w Nordic Walking dla Seniorów, które odbędą się w Parku Grabek.

Ponadto tego dnia na czeladzkim Rynku:

  • Deklaracje zapisu - Uniwersytet Trzeciego Wieku w Czeladzi,
  • Wystawa rękodzieła podopiecznych Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych FAMILIA,
  • Warsztaty florystyczne oraz wystawa rękodzieła podopiecznych Czeladzkiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Upośledzeniem Psycho-Ruchowym,
  • Nauka gry w szachy z Łukaszem Wesołowskim,
  • Publikacje Stowarzyszenia Miłośników Czeladzi,
  • Stanowisko z naturalnymi Kosmetykami – ZakupyEKO.pl,
  • Porady fizjoterapeuty – Izabela Stanowska,
  • Przesiewowe badania wzroku – Family Optic z Centrum Handlowego M1 w Czeladzi,
  • Strefa Sportowa – CKS i MCKS,
  • Punkty Gastronomiczne – Grill, popcorn, ciepłe napoje.
 Senioralia 2022


Źródło: Wydział Edukacji i Polityki Społecznej

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry