adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
Przyjmujemy wnioski na preferencyjny zakup paliwa stałego (węgiel/orzech, ekogroszek, miał).Informacja o przystąpieniu Gminy Czeladź do zakupu paliwa stałego do dnia 31 grudnia 2022 r.760. rocznica lokacji Miasta CzeladźГромадянин України, тут ви знайдете найважливішу інформацію (НАТИСНІТЬ ТУТ)Czeladź pomaga Ukrainie!Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności Lista aktualności
19 stycznia 2023
kategoria:
Aktualności
W rocznicę powstania styczniowego
W rocznicę powstania styczniowego

W poniedziałek, 23 stycznia, uczcimy 160. rocznicę wybuchu powstania styczniowego. Punktualnie o godz. 12.00, pod symbolicznym krzyżem przy ul. Nowopogońskiej, oddamy hołd bohaterom tego wydarzenia.

22 stycznia przypada 160. rocznica wybuchu powstania styczniowego. Powstania, które uważane jest za największy w XIX wieku zryw narodowy przeciwko rosyjskiemu zaborcy. Pomimo klęski militarnej, powstanie umocniło polską świadomość narodową i miało zasadniczy wpływ na dążenia niepodległościowe następnych pokoleń. Warto wspomnieć, że w powstaniu styczniowym uczestniczyli także czeladzianie. Karą za ich zaangażowanie się w walkę było pozbawienie Czeladzi praw miejskich i wcielenie jej do gminy Gzichów.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry