adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
AKTUALNE INFORMACJE NA TEMAT CYBERBEZPIECZEŃSTWAPrzyjmujemy wnioski na preferencyjny zakup paliwa stałego (węgiel/orzech, ekogroszek, miał).Informacja o przystąpieniu Gminy Czeladź do zakupu paliwa stałego do dnia 31 grudnia 2022 r.Громадянин України, тут ви знайдете найважливішу інформацію (НАТИСНІТЬ ТУТ)Czeladź pomaga Ukrainie!Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności Lista aktualności
26 stycznia 2023
kategoria:
Aktualności
Czeladzkie Spotkania Medyczne
Czeladzkie Spotkania Medyczne

W czwartek, 26 stycznia, w Kopalni Kultury odbyła się kolejna odsłona Czeladzkich Spotkań Medycznych. Tym razem rozmawiano o diagnostyce wybranych stanów chorobowych w praktyce lekarza rodzinnego.

– Na pierwsze w tym roku spotkanie zaprosiliśmy lekarza chorób wewnętrznych i medycyny rodzinnej, który zajmuje się profilaktyką, diagnostyką oraz leczeniem chorób narządów wewnętrznych - mówi Monika Pawlik, inicjatorka Czeladzkich Spotkań Medycznych. – Lekarz rodzinny ma szeroką wiedzę z zakresu chorób wewnętrznych, pediatrii, chirurgii, psychiatrii, dermatologii, laryngologii, neurologii i okulistyki - dodaje radna.

Na pytania mieszkańców odpowiadała doktor Monika Gawęcka-Starczewska, absolwentka studiów lekarskich dawnej Śląskiej Akademii Medycznej. Po ukończeniu studiów przez wiele lat pracowała w oddziale chorób wewnętrznych i diabetologii Szpitala Miejskiego nr 2 w Sosnowcu. Zadania lekarza podstawowej opieki zdrowotnej realizuje w jednej z sosnowieckich przychodni i łączy je pogłębiając swoje doświadczenia z pracą szpitalną. W 2017 roku wygrała plebiscyt HIPOKRATES 2017 i otrzymała tytuł najlepszego lekarza rodzinnego w województwie śląskim.

Czeladzkie Spotkania Medyczne

Czeladzkie Spotkania Medyczne to projekt skierowany do wszystkich mieszkańców Czeladzi niezależnie od wieku, ukierunkowany na wzmocnienie świadomości społecznej w zakresie profilaktyki. Tematyka spotkań jest zróżnicowana i dotyczy zarówno chorób cywilizacyjnych, jak i innych najczęściej spotykanych poprzez pryzmat wczesnego wykrywania, metod leczenia i możliwej profilaktyki. W trakcie prelekcji prowadzący starają się przybliżyć mieszkańcom aktualny stan badań naukowych, dotyczących tematyki zdrowotnej, a także wskazać atuty zdrowego stylu życia. Spotkania, na których zaproszeni lekarze specjaliści dzielą się własną wiedzą i doświadczeniem, odbywają się cyklicznie, raz w miesiącu. Kolejne spotkanie odbędzie się 9 lutego.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski oraz Burmistrz Miasta Czeladź Zbigniew Szaleniec.

  • 1
  • 2

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry