adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
UWAGA ZMIANY W OBWODACH 7 i 8: ulice wcześniej ujęte w obwodzie 7 tj. „Bratków”, „Jaśminowa”, „Mieczyków”, „Słowiańska”, „Storczyków”, „Tulipanów”, „Wrzosowa” zostały przeniesione do obwodu 8 do Szkoły Podstawowej nr 1 w Czeladzi ul. Reymonta 80, wyborcy z tych ulic w najbliższych wyborach głosują w SP Nr 1AKTUALNE INFORMACJE I OSTRZEŻENIA O JAKOŚCI POWIETRZAUWAGA: PODZIAŁ MIASTA CZELADŹ NA STAŁE OBWODY GŁOSOWANIA ORAZ ZAKTUALIZOWANY PODZIAŁ MIASTA CZELADŹ NA OKRĘGI WYBORCZE W MIEŚCIE CZELADŹAKTUALNE INFORMACJE NA TEMAT CYBERBEZPIECZEŃSTWAГромадянин України, тут ви знайдете найважливішу інформацію (НАТИСНІТЬ ТУТ)Czeladź pomaga Ukrainie!Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności Lista aktualności
02 kwietnia 2024
kategoria:
Aktualności
Czek dla OSP Czeladź
Czek dla OSP Czeladź

10 tysięcy złotych dotacji z budżetu województwa śląskiego trafi wkrótce na zakup sprzętu strażackiego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Czeladzi.

2 kwietnia na Stadionie Śląskim odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników konkursu marszałkowskiego „Zwiększenie potencjału ratowniczego Ochotniczych Straży Pożarnych Województwa Śląskiego 2024”. Burmistrz Zbigniew Szaleniec wspólnie z prezesem OSP Czeladź Tomaszem Jurczakiem odebrali z rąk przedstawicieli zarządu Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego czek na kwotę 10 tysięcy złotych, który zostanie przeznaczony na zakup sprzętu strażackiego.

W sumie Urząd Marszałkowski przeznaczył na ten cel 2 mln złotych. Nagrody od 7200 do 10 tysięcy złotych otrzymało kilkadziesiąt jednostek OSP z całego województwa. Z powiatu będzińskiego, obok Czeladzi, nagrody odebrali m.in. włodarze z Bobrownik, Mierzęcic, Psar, Sławkowa i Siewierza.

To jednak nie koniec dobrych wiadomości dla czeladzkich druhów. Jeżeli wszystko dobrze ułoży, to wkrótce nasza jednostka wzbogaci się o nowy samochód gaśniczy. - Jestem po rozmowach z komendantem Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Będzinie, który w naszym o raz OSP imieniu wystąpił o przydział dla naszej jednostki nowego samochodu gaśniczego - przekazał burmistrz Zbigniew Szaleniec.

- I jest na to duża szansa, a my razem z komendantem OSP staramy się spełnić podstawowy warunek, czyli pokrycie połowy kosztów zakupu samochodu, czyli 600 tys. złotych. Prawdopodobnie większa część tej kwoty pochodzić będzie z budżetu miasta, a pozostała ze sprzedaży przez OSP, pozyskanego rok temu, starego ciężkiego samochodu gaśniczego. Jeżeli wspólnie z naszym OSP pozyskamy nowy samochód gaśniczy, to nasza jednostka będzie należała do grona najlepiej wyposażonych w całym regionie. A na to absolutnie zasługuje za swoją aktywność ratowniczą, która od kilku lat należy do najwyższych w województwie - dodaje.

  • 1
  • 2

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry