adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
760. rocznica lokacji Miasta CzeladźГромадянин України, тут ви знайдете найважливішу інформацію (НАТИСНІТЬ ТУТ)Czeladź pomaga Ukrainie!Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności Lista aktualności
14 marca 2016
kategoria:
Aktualności
 

Kreatywne pomysły, nieprzeciętne formy gry ze sztuką oraz doza konkretnej muzyki, gościły na wernisażu wystawy "Ars Ludens" w Galerii Sztuki Współczesnej Elektrownia 3 marca 3016 roku.

Zaprezentowane prace zadziwiały innowacyjnym spojrzeniem na sztukę, zaskakiwały, prowokowały do myślenia…. O to właśnie chodziło młodym artystom, którzy bawiąc się formą, zaproponowali wyjście poza przyjęte ramy i postawili na pewien rodzaj kontrowersji, dając odbiorcy szerokie pole do myślenia. Przypomnijmy, że ekspozycja to efekt współpracy dwóch uczelni – Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach oraz Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu w Ostrawie. Studenci, autorzy prezentowanych rysunków, grafik, projektów, gier, kierownicy katedr w osobach Dariusza Gajewskiego (Katedra Intermediów i Scenografii ASP w Katowicach) i Marka Sibinsky (Katedra Grafiki i Rysunku, Uniwersytet w Ostrawie) oraz kurator wystawy Jakub Cikała byli obecni na otwarciu wystawy i opowiedzieli o jej zamyśle. Wernisaż zaszczyciła też swoją obecnością Zastępca Burmistrza ds. Społecznych Beata Zawiła. Goście bawili się, oglądając prace i słuchając muzyki w wykonaniu duetu wokalno-instrumentalnego „Strzyga” w składzie Paulina Nowak (wokal) i Radosław Matysek (gitara akustyczna, ukulele). Oryginalne i intrygujące połączenie różnych gatunków muzycznych w interpretacji zespołu, wprowadziło niepowtarzalną atmosferę. Ciekawe powiązanie muzyki i sztuki okazało się dobrą okazją do spędzenia wolnego czasu dla wielu odwiedzających, stwarzając doskonałe warunki do otwarcia umysłów i przyciągnięcia uwagi widzów.

Ars Ludens

 


Wystawę „Ars Ludens” będzie można zobaczyć do 31 marca 2016 roku, od wtorku do niedzieli w godz. 9.00-17.00

Tekst powstał na podstawie relacji Wioletty Czerkies

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry