adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
AKTUALNE INFORMACJE I OSTRZEŻENIA O JAKOŚCI POWIETRZAUWAGA: PODZIAŁ MIASTA CZELADŹ NA STAŁE OBWODY GŁOSOWANIA ORAZ ZAKTUALIZOWANY PODZIAŁ MIASTA CZELADŹ NA OKRĘGI WYBORCZE W MIEŚCIE CZELADŹAKTUALNE INFORMACJE NA TEMAT CYBERBEZPIECZEŃSTWAГромадянин України, тут ви знайдете найважливішу інформацію (НАТИСНІТЬ ТУТ)Czeladź pomaga Ukrainie!Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności Lista aktualności
17 listopada 2023
kategoria:
Aktualności
Nie Zmarnuj Swojego Życia
Nie Zmarnuj Swojego Życia

16 listopada w Kopalni Kultury oraz w Szkole Podstawowej nr 2 w Czeladzi gościliśmy twórców ogólnopolskiej kampanii przeciwdziałania uzależnieniom pod nazwą „Nie Zmarnuj Swojego Życia” – Łukasza Bęsia oraz Jonatana Blank – DJ Yonas, którzy tworzą zespół RYMCERZE. 

Ambasadorami tego projektu są znane osoby ze świata kultury i sportu - m.in.: Jerzy Dudek, Maciej Musiał oraz Tomasz Adamek.

Spotkanie zorganizowane zostało dla uczniów wszystkich klas VI, VII oraz VIII z czeladzkich szkół podstawowych.

Podczas wydarzenia, raperzy podzielili się z młodzieżą swoim doświadczeniem życiowym oraz walką, którą stoczyli z nałogami. W czasie projektu prowadzący przestrzegali przed wpływem „złego towarzystwa”, sięganiem po różnego rodzaju używki oraz autodestrukcją. Nie zabrakło również zachęty do bycia asertywnym oraz ambitnym. Wielokrotnie powtarzano młodzieży, jak ważny w życiu jest progres i wybór własnej, życiowej drogi.

Prowadzący nawiązali świetny kontakt z obecną na widowni młodzieżą, zapraszając młodych do wspólnych interakcji na scenie. Uczniowie mogli zaprezentować swoje talenty wokalne, opowiedzieć o swoich pasjach, ocenach oraz o planach na przyszłość.

Bęsiu i DJ Yonas wskazali młodzieży możliwość budowania swojej przyszłości na fundamencie nauki, rozwijaniu talentów i wiary we własne możliwości. Ponadto zespół zaprezentował kilka swoich autorskich utworów z profilaktycznym tekstem, które sądząc po pozytywnych reakcjach, przypadły do gustu zgromadzonej widowni.

Projekt sfinansowany został z budżetu Wydziału Edukacji i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Czeladź w ramach realizacji zadań wynikających z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Miasta Czeladź na rok 2023.

Źródło: Wydział Edukacji i Polityki Społecznej

 

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry