adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
AKTUALNE INFORMACJE I OSTRZEŻENIA O JAKOŚCI POWIETRZAUWAGA: PODZIAŁ MIASTA CZELADŹ NA STAŁE OBWODY GŁOSOWANIA ORAZ ZAKTUALIZOWANY PODZIAŁ MIASTA CZELADŹ NA OKRĘGI WYBORCZE W MIEŚCIE CZELADŹAKTUALNE INFORMACJE NA TEMAT CYBERBEZPIECZEŃSTWAГромадянин України, тут ви знайдете найважливішу інформацію (НАТИСНІТЬ ТУТ)Czeladź pomaga Ukrainie!Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności Lista aktualności
17 listopada 2023
kategoria:
Aktualności
Kolejne zajęcia o smogu
Kolejne zajęcia o smogu

Realizując program ochrony powietrza dla województwa śląskiego w ramach projektu zintegrowanego LIFE „Śląskie. Przywracamy błękit” 16 listopada odbyło się spotkanie  z uczniami klasy IV A w Szkole Podstawowej nr 5 przy ul. Lwowskiej 2 w Czeladzi.

W trakcie spotkania odbyła się prelekcja wraz z prezentacją „SMOG - jak wpływa na nasze zdrowie” oraz przeprowadzono konkurs wiedzy o ekologii.

Dzieci dowiedziały się co to jest smog, jakie są główne źródła zanieczyszczeń, kto jest szczególnie narażony na jego oddziaływanie , jak sprawdzić jakość powietrza oraz jak zachować się podczas alarmu smogowego. Uczestnicy konkursu otrzymali materiały informacyjno-edukacyjne.

Zgodnie z zapisami w projekcie, w ramach których powinny powstać na terenie danej gminy Szkolne Zespoły Antysmogowe, spotkanie poprowadzili: ekodoradca Henryk Michalski z Urzędu Miasta Czeladź wraz z ekodoradcą Barbarą Roździńską z Urzędu Gminy Psary.

Program finansowany jest ze środków Unii Europejskiej.

Henryk Michalski
Główny Specjalista – Ekodoradca
Urząd Miasta Czeladź
Tel. 32 76 37 934
E-mail: 

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry