adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
760. rocznica lokacji Miasta CzeladźГромадянин України, тут ви знайдете найважливішу інформацію (НАТИСНІТЬ ТУТ)Czeladź pomaga Ukrainie!Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności Lista aktualności
18 marca 2016
kategoria:
Aktualności

Muzeum Saturn

zaprasza 18 marca o godz. 18.00 na wyjątkowy, pełen energii i radości koncert chóru Gospel Sound.

 
Geneza istnienia tego zespołu chórzystów sięga sierpnia 2010 roku. Dzięki wsparciu księdza proboszcza i gościnności parafii pw. Św. Szczepana w Katowicach-Bogucicach w ciągu niespełna dwóch miesięcy chór zorganizował się pod okiem dyrygentki Jolanty Mitko i mogły ruszyć pierwsze próby. Okazja do debiutu (jak później się okazało niezwykle udanego) pojawiła się bardzo szybko - podczas warsztatów gospel w Katowicach już w grudniu 2010 roku.

W repertuarze chóru znajdują się utwory stanowiące korzenie gatunku gospel i negro spirituals, w tym instrumentalne, a cappella oraz współczesne kompozycje tego rodzaju muzyki wykonywane tak w języku angielskim, jak i polskim.

Każdy utwór opowiada o doświadczeniu osobistego spotkania z Chrystusem. To dlatego każdy z nich jest szczery i dotyka serca. W śpiewie chórzyści dotykają nieba – dotknij go i Ty.


Tekst i zdjęcie pochodzą z www.muzeum-saturn.czeladz.pl

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry