adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
AKTUALNE INFORMACJE I OSTRZEŻENIA O JAKOŚCI POWIETRZAUWAGA: PODZIAŁ MIASTA CZELADŹ NA STAŁE OBWODY GŁOSOWANIA ORAZ ZAKTUALIZOWANY PODZIAŁ MIASTA CZELADŹ NA OKRĘGI WYBORCZE W MIEŚCIE CZELADŹAKTUALNE INFORMACJE NA TEMAT CYBERBEZPIECZEŃSTWAГромадянин України, тут ви знайдете найважливішу інформацію (НАТИСНІТЬ ТУТ)Czeladź pomaga Ukrainie!Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności Lista aktualności
26 maja 2023
kategoria:
Aktualności
Dzień Weterana
Dzień Weterana

W najbliższą niedzielę, 28 maja, zapraszamy na Rynek Starego Miasta na obchody Dnia Weterana Działań poza Granicami Państwa.

Wojskowe Centrum Rekrutacji w Będzinie, Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji Ośrodek Zamiejscowy w Katowicach wspólnie z Urzędem Miasta Czeladź i Starostwem Powiatowym w Będzinie zapraszają do udziału w obchodach Dnia Weterana Działań poza Granicami Państwa, które odbędą się 28 maja od godziny 11.15 do 18.30.

  • 11:15 Msza św. w intencji Weteranów Działań Poza Granicami Państwa (kościół św. Stanisława B.M.)
  • 12:30 Uroczysty apel wojskowy na czeladzkim rynku
  • 13:30 Rozpoczęcie pikniku militarnego, pokaz musztry klas mundurowych
  • 14:00 Występ Orkiestry Wojskowej z Bytomia
  • 14:30 Występ Zespołu Estradowego "Eskadra" z Myszkowa
  • 15:15 Występy dzieci z czeladzkich szkół i przedszkoli
  • 17:30 Występ Zespołu Viviana z Klubu Żołnierskiego 1. Pułku Saperów w Brzegu

Uroczystości rozpocznie o godz. 11.15 msza święta w intencji weteranów w kościele pw. św. Stanisława B.M. Następnie zapraszamy na rynek, gdzie odbędzie się uroczysta zbiórka i wystąpi Orkiestra Wojskowa z Bytomia.

W programie m.in. wystawa sprzętu wojskowego i innych służb mundurowych, strzelnica pneumatyczna, pokaz musztry w wykonaniu uczniów klas mundurowych oraz nauka pierwszej pomocy.

Przewidziano występy: zespołu estradowego Eskadra z Myszkowa i zespołu Viviana z Klubu Żołnierskiego 1. Pułku Saperów w Brzegu. Swoje umiejętności zaprezentują także dzieci z czeladzkich szkół i przedszkoli.

To jednak nie koniec atrakcji! Otwarta zostanie również wystawa prac dzieci biorących udział w konkursie plastycznym. Na wszystkich będzie też czekała na wojskowa grochówka.

Dzień Weterana Działań poza Granicami Państwa

Dzień Weterana Działań poza Granicami Państwa to polskie święto obchodzone 29 maja od 2012 roku, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2011 roku ustawą o weteranach. Tego dnia przypada również Międzynarodowy Dzień Uczestników Misji Pokojowych, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ.

 Dzień Weterana Działań poza Granicami Państwa w Czeladzi

 

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry