adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
760. rocznica lokacji Miasta CzeladźГромадянин України, тут ви знайдете найважливішу інформацію (НАТИСНІТЬ ТУТ)Czeladź pomaga Ukrainie!Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności Lista aktualności
11 stycznia 2022
kategoria:
Aktualności
Drugie miejsce dla Czeladzi
Drugie miejsce dla Czeladzi

Miasto Czeladź zajęło drugie miejsce w wojewódzkim etapie plebiscyty „Świeć się z Energą” na Świetlną Stolicę Polski.

W plebiscycie na świetlną stolicę województwa śląskiego zajęliśmy drugie miejsce. Na nasze miasto oddano 21 281 głosów. Zwycięzcą okazało się Bielsko-Biała, na które zagłosowało 32 638 internautów. Na trzeci Skoczów oddano 1890 głosów.

W ubiegłym roku pierwsze, a tym roku drugie miejsce Czeladzi w konkursie na najpiękniej przystrojone świątecznie miasto naszego województwa. Sukces tym większy, że daleko w tyle zostawiliśmy licznie zgłoszone do konkursu miasta. A drugie miejsce i porażka z Bielsko-Białą to nie był wstyd, bowiem to podbeskidzkie miasto było w tym roku wyjątkowo pięknie przystrojone. Wiem coś o tym, bo miałem okazję w Nowy Rok spacerować po bielskiej starówce i naocznie zobaczyć, jak prezentuje się nasz główny konkurent do zwycięstwa. I byłem pod wrażeniem. Gratuluję władzom Bielska-Białej i mieszkańcom tego pięknego miasta świątecznego wystroju i zwycięstwa - skomentował Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi. – Obiecuję, że za rok znów podejmiemy szlachetną rywalizację, której efekty tak cieszą mieszkańców naszych miast - dodaje.

Co ważne nie tylko Czeladź, ale także nasza mieszkanka, Grażyna Mróz, odniosła duży sukces, zdobywając największą ilość głosów za zgłoszone do konkursy fotografie.

Serdecznie dziękuję naszym i nie tylko naszym mieszkańcom za wszystkie głosy na Czeladź. Korzystając z okazji, jeszcze raz dziękuję dyrekcji i pracownikom, zwłaszcza elektrykom z MZGK, za ciężką pracę na rzecz naszego miasta. Wystroju, który bazuje nie tyle na drogich, zakupionych elementach, ale na twórczej pracy i wyjątkowych pomysłach na ubieranie i wyposażanie w świąteczne ozdoby naszego miasta – podsumowuje Zbigniew Szaleniec.

Dziękujemy wszystkim za każdy głos!

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry