adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
760. rocznica lokacji Miasta CzeladźГромадянин України, тут ви знайдете найважливішу інформацію (НАТИСНІТЬ ТУТ)Czeladź pomaga Ukrainie!Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności Lista aktualności
13 czerwca 2022
kategoria:
Aktualności
Bezpłatne badania anty-HCV
Bezpłatne badania anty-HCV

Zapraszamy mieszkańców Czeladzi do skorzystania z bezpłatnego badania z krwi w kierunku HCV., które można wykonać w punkcie ALAB Laboratoria znajdującym się w Czeladzi przy ulicy Kościelnej 5 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 10:00.

Badanie anty-HCV polega na pobraniu krwi, dzięki któremu zostanie określone, czy nasz organizm miał kontakt z wirusem. Aby je wykonać nie potrzeba skierowania, nie trzeba również być na czczo. W przypadku, jeśli wynik okaże się dodatni, Laboratorium przeprowadzi dalszą, bezpłatną diagnostykę, która pozwoli na określenie czy zakażenie HCV jest nadal aktywne.

Pamiętajmy, że HCV to śmiertelny wirus, który prowadzi do zapalenia wątroby (WZW typu C). Nieleczony może powodować marskość wątroby i rozwój raka. Niestety wirus HCV przez lata nie daje charakterystycznych objawów choroby, do zakażenia nim dochodzi w wyniku przerwania ciągłości skóry, np. skaleczenia, w sytuacji gdy do organizmu osoby zdrowej dostanie się niewielka, a nawet niewidoczna gołym okiem ilość krwi zakażonej. Wczesne wykrycie wirusa HCV w organizmie to niemal 100% szansa na wyleczenie.

Szczegółowe informacje dotyczące akcji profilaktycznej wraz z zaktualizowanym wykazem wszystkich placówek na terenie Polski, w których można skorzystać z bezpłatnego badania anty-HCV, znajdą Państwo na stronie:
www.gwiazdanadziei.pl/slask-wolny-od-hcv/bezplatne-badania

Dbajmy o nasze zdrowie!

Źródło: Wydział Edukacji i Polityki Społecznej

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry