adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
AKTUALNE INFORMACJE NA TEMAT CYBERBEZPIECZEŃSTWAPrzyjmujemy wnioski na preferencyjny zakup paliwa stałego (węgiel/orzech, ekogroszek, miał).Informacja o przystąpieniu Gminy Czeladź do zakupu paliwa stałego do dnia 31 grudnia 2022 r.Громадянин України, тут ви знайдете найважливішу інформацію (НАТИСНІТЬ ТУТ)Czeladź pomaga Ukrainie!Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności
22 maja 2017
kategoria:
Aktualności
Back to Big Band w Kopalni Kultury/fot. A.Formicka
Back to Big Band w Kopalni Kultury/fot. A.Formicka

„Back to Big Band” to energiczna orkiestra jazzowa, złożona z utalentowanych muzyków, których łączy przyjaźń i pasja do wspólnego grania. Zespół działa pod kierownictwem Romana Hyli, młodego, aczkolwiek już cenionego kompozytora i arranżera. Formacja, początkowo złożona z absolwentów PSM im. F. Chopina w Będzinie, w krótkim czasie powiększyła się o artystów z całego regionu, w tym studentów i absolwentów Akademii Muzycznej w Katowicach.

- Ten koncert był dla nas szczególnie ważny, bo po pierwsze, mieliśmy okazję zaprezentować się przed czeladzką publicznością. Po drugie, tak naprawdę od właśnie tego miasta zaczął się nasz poważny romans z muzyką filmową. Współpraca z Henrykiem Kuźniakiem to dla nas zaszczyt i wielka radość - przekonuje Roman Hyla, dyrygent. 

Podczas koncertu publicznośc usłyszała kultowe melodie: z filmów "Gwiezdne Wojny", "James Bond", "Rocky", "Czterdziestolatka" i wielu innych. Back to Big Band zaangażował młode, choć już bardzo dojrzałe scenicznie, wokalistki - Basię Dratwińską oraz Dominikę Hamerę. 

Więcej na stronie internetowej Kopalni Kultury

Źródło: Kopalnia Kultury

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry