adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
Sprawdź jakość powietrza w mieście. Pomiary na żywo z 5 czujników.Punkt przyjęć dzielnicowych - ul. Zwycięstwa 6 (Czeladź Piaski)Wejście do Urzędu Miasta, przeznaczone dla osób niepełnosprawnych i wózków dziecięcych, znajduje się od strony parku Kamionka.Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności Lista aktualności
08 stycznia 2020
kategoria:
Aktualności
"Życie codzienne w dawnych sztetlach"

Wystawa planszowa "Życie codzienne w dawnych sztetlach" przygotowana przez Ośrodek Edukacyjno-Muzealny „Świętokrzyski Sztetl” im. M. Małego w Chmielniku, we współpracy z Archiwum Państwowym w Kielcach ilustruje, poprzez unikatowe fotografie, bogactwo i różnorodność świata żydowskiego.

Wielowątkową ekspozycję uzupełniono o fragmenty utraconego świata czeladzkich Żydów; 10 plansz obrazujących życie powszednie czeladzkiej społeczności żydowskiej przed 1939 rokiem. Za pomocą archiwaliów i dokumentów, pokazano codzienność sztetli, obrzędowość oraz zwyczaje żydowskie. Ta wyjątkowa mozaika kulturowa przynosi niepowtarzalną szansę do zajrzenia do intymnej przestrzeni intrygującej po dziś dzień społeczności wyznawców judaizmu.

Ekspozycja dostępna od 10 stycznia do 9 lutego.

Wstęp wolny.

Źródło: Muzeum Saturn w Czeladzi

 Plakat promujący wystawę

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry