adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
Sprawdź jakość powietrza w mieście. Pomiary na żywo z 5 czujników.Punkt przyjęć dzielnicowych - ul. Zwycięstwa 6 (Czeladź Piaski)Wejście do Urzędu Miasta, przeznaczone dla osób niepełnosprawnych i wózków dziecięcych, znajduje się od strony parku Kamionka.Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności Lista aktualności
29 czerwca 2020
kategoria:
Aktualności
Sprawdź, czy jesteś w rejestrze wyborców!
Sprawdź, czy jesteś w rejestrze wyborców!

Przeprowadzałeś się lub wyjeżdżałeś z Polski? Wyjechałeś ze swojej miejscowości na studia lub do pracy? Zmieniałeś adres zamieszkania albo zameldowania? Upewnij się, że jesteś wpisany do rejestru wyborców tam, gdzie teraz mieszkasz!

Jeśli Twojego nazwiska nie ma w rejestrze wyborców, to nie będziesz mógł głosować w nadchodzących wyborach.
Rejestr wyborców to lista osób z prawem do głosowania w danej gminie. Można być ujętym tylko w jednym rejestrze wyborców. Rejestr wyborców służy do sporządzania spisów wyborców uprawnionych do udziału w wyborach.
Jeżeli masz stałe zameldowanie, to znaczy, że Twoje nazwisko jest w rejestrze wyborców w gminie, w której jesteś zameldowany i będziesz mógł oddać głos.
Jeśli jednak jesteś zameldowany na pobyt czasowy, albo w ogóle nie masz meldunku, to nie ma Cię w rejestrze wyborców i nie będziesz mógł głosować w wyborach.

Co masz zrobić?

  • Złóż wniosek o wpisanie do rejestru wyborców w gminie, w której mieszkasz.
  • Sprawdź już dziś w urzędzie gminy czy jesteś w rejestrze wyborców.


Jeśli jednak nie możesz zameldować się na stałe (mimo, że obowiązek meldunkowy wciąż istnieje!) lub nie chcesz dopisywać się do stałego rejestru wyborców, a chcesz głosować, to możesz jeszcze dopisać się do spisu wyborców, który sporządzany jest przed każdymi wyborami.
Na pisemny wniosek zostaniesz dopisany do spisu wyborców w wybranym przez siebie obwodzie głosowania na obszarze gminy właściwej ze względu na miejsce swojego stałego zamieszkania albo w której czasowo przebywasz.

Wnioski o dopisanie do spisu wyborców można składać najpóźniej w 5 dniu przed dniem wyborów.
Szczegółowych informacji udziela Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Czeladź, tel. 32 76 37 905, 32 76 37 930.

Źródło: Wydział Spraw Obywatelskich

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry