adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
Samospis internetowy w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań!Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności Lista aktualności
13 września 2021
kategoria:
Aktualności
Basen w Czeladzi
Basen w Czeladzi

Oddany do użytku pod koniec czerwca basen w Parku Grabek cieszył się sporym zainteresowaniem wśród mieszkańców naszego regionu. Czas na krótkie podsumowanie.

Oficjalne otwarcie kompleksu basenów w Parku Grabek odbyło się 26 czerwca. Była to jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji przez mieszkańców naszego miasta. Świadczą o tym statystyki, które są imponujące.

- W okresie działalności basenu odwiedziło go prawie 30 tys. osób. Pokazuje to, jak bardzo potrzebny był taki obiekt w naszym mieście - przekazał Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

Nowoczesny basen w Czeladzi

Budowa nowego basenu rozpoczęła się w maju 2020 roku. Za prawie 12 mln zł inwestycję realizowała sosnowiecka firma CEW.

W ramach prowadzonej przez Czeladzkie Wodociągi inwestycji, powstał nowoczesny kompleks basenowy, w skład którego wchodzi: basen pływacki o długości 25 metrów, basen rekreacyjny o długości niespełna 25 metrów, wodny plac zabaw, brodzik oraz zaplecze techniczne.

Basen pływacki pełni funkcję sportową. Został wyposażony w cztery tory pływackie oddzielone za pomocą lin oraz pasów kolorystycznych w dnie i ścianie niecki. Ściany nawrotne zostały wyposażone w słupki nawrotne. Basen rekreacyjny został z kolei wyposażony m.in. w leżankę z masażerem, armatkę oraz kurtynę wodną.

Całość uzupełnia plac rekreacyjny, zaplecze sanitarno-szatniowe oraz parking na około 100 miejsc.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry