do góry
adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
Sprawdź jakość powietrza w mieście. Pomiary na żywo z 5 czujników.Punkt przyjęć dzielnicowych - ul. Zwycięstwa 6 (Czeladź Piaski)Wejście do Urzędu Miasta, przeznaczone dla osób niepełnosprawnych i wózków dziecięcych, znajduje się od strony parku Kamionka.Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności
07 listopada 2016
kategoria:
Aktualności
Wizualizacja inwestycji MLP w Czeladzi
Wizualizacja inwestycji MLP w Czeladzi

 

 

 

W dniu 04 listopada br. burmistrz Zbigniew Szaleniec uroczyście podpisał akt notarialny na sprzedaż Spółce MLP Pruszków prawie 6 ha gruntów przy ul. Będzińskiej i umowę o współpracy przy realizacji "MLP Park Czeladź", jednej z największych inwestycji gospodarczych w Czeladzi i w Zagłębiu. Łączna wartość sprzedanego przez nasze miasto terenu wyniosła ponad 5.6 mln zł.

 

W sumie na 16 hektarach miasta i prywatnego właściciela powstanie 5 hal o powierzchni ponad 70 tys. m2, w których ulokowane będą magazyny i lekka produkcja. Dziś już wiadomo, że jednym z najemców będzie firma Makro Cash and Carry Polska.

 

"Cieszę się, że w naszym mieście powstanie kolejny duży zakład pracy, w którym zatrudnienie powinno znaleźć od 500 do 1000 osób, a do budżetu gminy co roku po zakończeniu inwestycji wpływać będzie ponad 1,5 mln zł różnych podatków." - powiedział burmistrz Zbigniew Szaleniec.

 

Spółka MLP chce niemal natychmiast po uzyskaniu wszelkich pozwoleń rozpocząć realizację inwestycji, która w całości powinna zakończyć się najpóźniej w połowie 2018 r.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H