adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
Wejście do Urzędu Miasta, przeznaczone dla osób niepełnosprawnych i wózków dziecięcych, znajduje się od strony parku Kamionka.Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności
30 2017
kategoria:
Aktualności
Otwarcie Kopalni Kultury
Otwarcie Kopalni Kultury

W niedzielę, 29 stycznia czeladzcy wydobywcy kultury odbyli swoją pierwszą szychtę w Kopalni Kultury.

Wspaniałe, uroczyste i pełne emocji było niedzielne otwarcie Kopalni Kultury na Piaskach. - Takiego obiektu, z salą koncertową, kinową i teatralną brakowało w Czeladzi od 30 lat – podkreślał podczas otwarcia burmistrz Zbigniew Szaleniec. O zapotrzebowaniu na wydarzenia kulturalne i tego typu obiekt najlepiej świadczy ogromne zainteresowanie mieszkańców udziałem w uroczystym otwarciu Kopalni Kultury. Zgłoszeń do konkursu, w którym można było wygrać zaproszenie, było prawie dziesięciokrotnie więcej niż dostępnych miejsc. Wszyscy, którym udało się zwyciężyć w konkursie i tego wieczoru znaleźć na widowni z pewnością nie żałowali. Na sali zasiedli też znani czeladzianie, wybitni twórcy kultury: kompozytor Henryk Kuźniak, aktor Łukasz Konopka, pisarka Małgorzata Majcher i muzyk Marcin „Cozer” Markiewicz. Uroczyste otwarcie Kopalni Kultury rozpoczął zachwycający pokaz malowania piaskiem w wykonaniu Tigrana Varkdiyana. Niezwykle utalentowany, pochodzący z Armenii, artysta w kilkunastominutowym widowisku przedstawił historię Czeladzi od jej powstania po współczesność. Chwilę później publiczność zauroczyła, przepięknym wykonaniem utworu I have nothing Whitney Houston, Edyta Rusak – wokalistka Formacji Nieżywych Schabuff i instruktorka śpiewu w Akademii Wyobraźni Kajune. Swoje znakomite umiejętności taneczne zaprezentowała też Martyna Andrzejczak – finalistka 8 edycji You Can Dance i instruktorka w Akademii Wyobraźni. Nie obyło się bez sporej dawki dobrego humoru. A wszystko za sprawą aktora i satyryka Jerzego Kryszaka, z charakterystyczną dla siebie lekkością, dowcipnie komentującego otaczającą nas rzeczywistość. Artysta zabawnie nawiązywał również do obiektu, w którym się znalazł. Na koniec, w roli gwiazdy wieczoru, w właściwie – jak to określił prowadzący Konrad Bilski – całej konstelacji gwiazd, pojawiła się formacja Feel, której klawiszowiec Łukasz Kożuch jest jednocześnie kierownikiem Kopalni Kultury. Porywający koncert Piotra Kupichy i jego pełnej energii ekipy rozgrzał widownię. W ten sposób historyczne wydarzenie doczekało się godnego zwieńczenia. Podsumowując wieczór, burmistrz Zbigniew Szaleniec podziękował wszystkim, bez których nowa placówka nie mogłaby powstać i przekazał kierownictwu obiektu piękną księgę pamiątkową. 

Na kolejną imprezę Kopalnia Kultury zaprasza w Walentynki. Gwiazdą wieczoru będzie znany aktor i wokalista Jacek Kawalec. Bilety w cenie 25 złotych są do nabycia od poniedziałku, 30 stycznia.

  • 1
  • 2

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry