adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
UWAGA ZMIANY W OBWODACH 7 i 8: ulice wcześniej ujęte w obwodzie 7 tj. „Bratków”, „Jaśminowa”, „Mieczyków”, „Słowiańska”, „Storczyków”, „Tulipanów”, „Wrzosowa” zostały przeniesione do obwodu 8 do Szkoły Podstawowej nr 1 w Czeladzi ul. Reymonta 80, wyborcy z tych ulic w najbliższych wyborach głosują w SP Nr 1AKTUALNE INFORMACJE I OSTRZEŻENIA O JAKOŚCI POWIETRZAUWAGA: PODZIAŁ MIASTA CZELADŹ NA STAŁE OBWODY GŁOSOWANIA ORAZ ZAKTUALIZOWANY PODZIAŁ MIASTA CZELADŹ NA OKRĘGI WYBORCZE W MIEŚCIE CZELADŹAKTUALNE INFORMACJE NA TEMAT CYBERBEZPIECZEŃSTWAГромадянин України, тут ви знайдете найважливішу інформацію (НАТИСНІТЬ ТУТ)Czeladź pomaga Ukrainie!Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności Lista aktualności
06 lutego 2017
kategoria:
Aktualności
Zmiany w ustawie o ochronie przyrody
Zmiany w ustawie o ochronie przyrody

1 stycznia 2017 roku zmianie uległy regulacje w ustawie o ochronie przyrody, określające m.in. przepisy dotyczące wydawania zezwoleń na usuwanie drzew i krzewów oraz wskazujące przypadki, które nie wymagają wydawania takich zezwoleń.

Ustawa wprowadza następujące wyjątki od obowiązku uzyskania zezwolenia na usuwanie drzew i krzewów:

1. Dla drzew i krzewów, które rosną na nieruchomościach stanowiących WŁASNOŚĆ osób fizycznych i są usuwane na cele niezwiązane z prowadzeniem działalności gospodarczej.
Oznacza to, że użytkownicy wieczyści, użytkownicy, najemcy, dzierżawcy, itd. są obowiązani do uzyskania tak jak do tej pory zezwolenia na usunięcie drzew lub krzewów.

2.Krzewu lub krzewów rosnących w skupisku o powierzchni 25m².
Jeśli skupisko krzewów ma powierzchnię powyżej 25m² to usuwanie z niego krzewów wymaga uzyskania zezwolenia.

3. W celu przywrócenia gruntów nieużytkowanych do użytkowania rolniczego.

4. Drzew, których obwód pnia na wysokości 130 cm nie przekracza:
a) 100 cm - w przypadku topoli, wierzb, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego,
b) 50 cm - w przypadkach pozostałych gatunków drzew.

Przypominamy jednocześnie, że nowelizacja ustawy nie zwalnia z przestrzegania przepisów dotyczących ochrony gatunkowej. Zgodnie z art. 52 ustawy o ochronie przyrody okres lęgowy ptaków w Polsce trwa od 1 marca do 15 października. W tym terminie, usuwanie roślinności powinno być prowadzone z dużą rozwagą, aby wykluczyć zasiedlenie drzewa przez ptaki.
Przed usunięciem drzewa stanowiącego siedlisko gatunków chronionych, każdorazowo należy uzyskać zezwolenie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Katowicach.

Źródło: Wydział Rozwoju Miasta i Funduszy Zewnętrznych

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry