adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
UWAGA! Informujemy, że w sobotę, 25 maja, Urząd Miasta Czeladź będzie czynny w godz. 7.30-15.30. Zapraszamy!UWAGA ZMIANY W OBWODACH 7 i 8: ulice wcześniej ujęte w obwodzie 7 tj. „Bratków”, „Jaśminowa”, „Mieczyków”, „Słowiańska”, „Storczyków”, „Tulipanów”, „Wrzosowa” zostały przeniesione do obwodu 8 do Szkoły Podstawowej nr 1 w Czeladzi ul. Reymonta 80, wyborcy z tych ulic w najbliższych wyborach głosują w SP Nr 1AKTUALNE INFORMACJE I OSTRZEŻENIA O JAKOŚCI POWIETRZAUWAGA: PODZIAŁ MIASTA CZELADŹ NA STAŁE OBWODY GŁOSOWANIA ORAZ ZAKTUALIZOWANY PODZIAŁ MIASTA CZELADŹ NA OKRĘGI WYBORCZE W MIEŚCIE CZELADŹAKTUALNE INFORMACJE NA TEMAT CYBERBEZPIECZEŃSTWAГромадянин України, тут ви знайдете найважливішу інформацію (НАТИСНІТЬ ТУТ)Czeladź pomaga Ukrainie!Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności Lista aktualności
08 maja 2018
kategoria:
Aktualności
Sopranissimo 

Ruszyła sprzedaż biletów na wyjątkowy koncert sporanowego trio, występującego pod nazwą „Sopranissimo”, który będzie zwieńczeniem XIX Edycji Festiwalu „Ave Maria”. Joanna Horodko, Agnieszka Adamczak, Magdalena Stefaniak wraz z Orkiestrą Kameralną Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego, wystąpią w Kopalni Kultury 27 maja o godzinie 18.00


Bilety na to niezwykłe wydarzenie można nabyć w budynku lub na stronie Kopalni Kultury w symbolicznej cenie 10 złotych. Warto podkreślić, że będzie to jedyny odpłatny koncert podczas tegorocznego Festiwalu „Ave Maria”. Opłata została wprowadzona ze względu na ograniczoną ilość widzów, która może zasiąść tego dnia na widowni „Kopalni Kultury”.

AGNIESZKA ADAMCZAK

Sopran


Ukończyła z wyróżnieniem studia w klasie śpiewu solowego w Akademii Muzycznej w Poznaniu. Swoje umiejętności wokalne doskonaliła na kursach u Renaty Scotto, Francisco Araizy, Iona Buzei i Heleny Łazarskiej.

W 2005 roku debiutowała rolą Paminy w Czarodziejskim flecie W. A. Mozarta na scenie Teatru Wielkiego w Poznaniu. W roku 2006 została zakwalifikowana spośród blisko 450 śpiewaków do tytułowej partii w operze Franza von Suppé Piękna Galatea, którą, z wielkim powodzeniem, wykonała w międzynarodowej obsadzie podczas Festiwalu Operowego w Kammeroper Schloss Rheinsberg (Niemcy).

W latach 2008 – 2010 była zaangażowana w Internationale Opernstudio w Zurychu. W 2009 zdobyła I nagrodę na konkursie wokalnym im. Anneliese Rothenberger w Niemczech oraz została laureatką ConcorsoInternazionale di Canto La Bohéme  i wystąpiła w partii Musetty w Teatro Filarmonico w Weronie.

W 2010 roku zdobyła II nagrodę International Hans Gabor Belvedere Singing Competition 2010 w Wiedniu.W tym samym roku wystąpiła w Grand Théâtre de Genéve w Szwajcarii, gdzie zaśpiewała partię Nicoletty w operze Miłość do trzech pomarańczy S. Prokofiewa.

W roku 2011 w słynnym brytyjskim studio Hyperion  wzięła udział w nagraniu płytowym Huit Chansons polonaises F. Poulenca. W tym samym roku wystąpiła w operze Cyganeria, lecz tym razem podczas słynnego festiwalu operowego Glyndebourne on Tour  w Wielkiej Brytanii.

Na początku 2012 roku wzięła wystąpiła na Gali Operowej podczas jednego z czołowych festiwali operowych na świecie Festival International d`Arte Lyrique d`Aix-En-Provence we Francji, wykonując słynne arie i sceny zbiorowe z dzieł W. A. Mozarta.

Występowała w Al Hussein Theater w Ammanie w Jordanii oraz na scenie Opera de Oviedo w Hiszpanii. W styczniu 2015 roku ponownie wystąpiła w partii Donny Elwiry w Teatro Baluarte w Pampelunie w Hiszpanii, a a następnie w partii Najade w operze R. Straussa Ariadna na Naxos w Operze Zuryskiej w Szwajcarii.

Występując w kraju i za granicą współpracowała z wieloma wybitnymi dyrygentami.

 

JOANNA HORODKO

Sopran

 
Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Poznaniu. Laureatka licznych konkursów krajowych i zagranicznych, między innymi finalistka i laureatka nagrody specjalnej na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym w Passau (Niemcy 2005), finalistka XII Międzynarodowego Konkursu Wokalnego na Sycylii (Włochy 2009). Ukończyła kursy mistrzowskie m.in. u prof. Teresy Żylis–Gary, prof. Waldemara Wilda, prof. Ryszarda Karczykowskiego i Margherity Rinaldi.


W latach 2001-2007 była solistką Teatru Wielkiego w Łodzi, a w latach 2007-2008 solistką Opery Nova w Bydgoszczy. Debiutowała partią Nannetty w premierowym przedstawieniu „Falstaffa” G. Verdiego u boku Renato Brusona, za co została nominowana do nagrody imienia Andrzeja Hiolskiego w kategorii: „najlepszy debiut operowy sezonu 2001/2002”. W listopadzie 2006 roku uczestniczyła w obchodach Roku Mozartowskiego w Salzburgu. Współpracuje z filharmoniami, m.in. w Gdańsku, Toruniu, Płocku, Wałbrzychu, Lublinie, Elbląską Orkiestrą Kameralną, Królewską Orkiestrą Symfoniczną oraz z teatrami w Polsce, m. in. Teatrem Wielkim w Poznaniu, Operą Bałtycką w Gdańsku, Operą na Zamku w Szczecinie, Operą Wrocławską i Teatrem Muzycznym w Łodzi, Poznaniu i w Lublinie. Artystka śpiewała na scenach zagranicznych, m.in. w Niemczech, Austrii, Holandii, Belgii, Szwecji. Kilkakrotnie uświetniała obchody Święta Narodowego Francji w Ambasadzie Francuskiej oraz Dnia Niepodległości w Ambasadzie Amerykańskiej.


W latach 2010 i 2011 artystka dokonała nagrań płyt CD z klasycznym repertuarem operowym wraz z Orkiestrą Reprezentacyjną Wojsk Lądowych. W roku 2012 nagrała z tą orkiestrą płytę z muzyką filmową. Na przełomie 2015/2016 artystka wystąpiła u boku znakomitych skrzypków: maestro Vadima Brodskiego i romskiego wirtuoza Miklosza Deki Czureji. Artystka chętnie wykonuje repertuar kantatowo-oratoryjny prezentując go m.in. na I Festiwalu Sakralnym „Muzyka u OO. Jezuitów” (Łódź 2003), Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej Trzebnica 2004, czy też w Operze Nova w Bydgoszczy w oratorium „Mesjasz” G.F. Haendla. W listopadzie 2013 artystka uzyskała stopień doktora sztuki na Akademii Muzycznejim. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. 

 

MAGDALENA STEFANIAK

Sopran


Absolwentka wydziału wokalno – aktorskiego Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Uczestniczyła kursów mistrzowskich prowadzonych m. in. przez Thomasa Hampsona, Matjaža Robavsa, Ewę i Grzegorza Biegasów, Urszuli Kryger, Karoli Theill.

Zadebiutowała w 2013 roku jako Hrabina w operze Wesele Figara W. A. Mozarta na deskach Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu. Od 2014 roku w poznańskiej operze kreuje tytułową partię w widowisku Alicja w Krainie Czarów Gabriela Kaczmarka. We wrześniu 2015 roku rozpoczęła współpracę z Operą Bałtycką. Zdobywczyni Nagrody Europejskiej Fundacji Promocji Sztuki Wokalnej na VII Międzynarodowym Konkursie Sztuki Wokalnej Złote Głosy w Warszawie. Finalistka X Międzyuczelnianego Konkursu Wykonawstwa Polskiej Pieśni Artystycznej im. Edmunda Kossowskiego w Warszawie. W 2015 roku znalazła się w ścisłym gronie półfinalistów 34 Międzynarodowego Konkursu Hansa Gabora Belvedere Singing Competition w Amsterdamie, a w roku 2016 została finalistką XIX Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej im. Kiejstuta Bacewicza w Łodzi.

 

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry