adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
760. rocznica lokacji Miasta CzeladźГромадянин України, тут ви знайдете найважливішу інформацію (НАТИСНІТЬ ТУТ)Czeladź pomaga Ukrainie!Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności Lista aktualności
15 czerwca 2022
kategoria:
Aktualności
Dni Czeladzi 2022
Dni Czeladzi 2022

Podczas tegorocznych Dni Czeladzi każdy znajdzie coś dla siebie. Na scenie w amfiteatrze w Parku Grabek pojawią się wielkie gwiazdy i lokalni artyści. Nie zabraknie też sporej dawki śmiechu.

 

Dni Czeladzi to największe wydarzenie w kalendarzu imprez plenerowych. Na koncerty przybywają rzesze czeladzian i wielu gości z ościennych miast. Nie można się dziwić, w amfiteatrze w Parku Grabek pojawiają się największe rodzime gwiazdy, a w tym roku oczekujemy nawet gości z zagranicy!

W sobotę o dobry nastrój publiczności zadba kabaret Chyba, czyli Guma, Kris, Kuba i Magda. Jak sami o sobie mówią są świeżym kabaretem, z błyskotliwymi tekstami, świetnymi aktorami, niebanalnymi pomysłami, niezwykłą energią i mnóstwem improwizacji w czasie występu. To zapowiedź znakomitej zabawy!

Punched Orange to młody śląsko-zagłębiowski zespół grający hard rocka, chwilami zahaczając o metal oraz punk. Zespół istnieje od 2015 roku, jednak obecny skład uformował się około 3 lata temu. Grupa w swoim muzycznym portfolio może się pochwalić m.in. supportem na części europejskiej trasy zespołu Dog Eat Dog, wyróżnieniem spośród finałowej piątki w konkursie Antyradia - Antyfest czy występem na festiwalu w Bieszczadach (Zew Się Budzi Festiwal).

Pochodzący z Belgii Danzel to znakomity wokalista multiinstrumentalista, promujący muzykę pop i dance. W Polsce rekordowe stały się jego przeboje takie jak „Pump it up” i „Jump”. Niedawno został zwycięzcą programu "Twoja twarz brzmi znajomo", zachwycając wszystkich wykonaniem "Wehikułu czasu" Dżemu. Cieszy się wielką sympatią publiczności w naszym kraju.

Gwiazdy wieczoru chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Zespół Ich Troje przebojem wkroczył na polską sceną muzyczną ponad ćwierć wieku temu i wciąż cieszy się wielką popularnością. Ma na swoim koncie dziewięć albumów studyjnych, cztery koncertowe, 25 singli i setki koncertów. 

Sobota, 18 czerwca
16:00 kabaret Chyba
17:30 Punched Orange
18:50 Danzel
20:00 Ich Troje

 Dni Czeladzi 2022

 

W niedzielę na scenie pojawią się laureaci konkursu "Czeladzkie Talenty". Młodzi mieszkańcy naszego miasta zaprezentują swoje wokalne, taneczne i plastyczne zdolności, a także odbiorą nagrody.

Chwilę poźniej estradę przejmą inni obiecujący artyści - na codzień uczniowie Zespół Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Sosnowcu, którzy po lekcjach realizują swoją muzyczną pasję tworząc zespoły KBK i Brak. Debiut na wielkiej scenie na pewno powiększy grono ich fnaów.

Powszechnie znane powiedzenie "śmiech to zdowie" wcieli się w życie za sprawą uznanego kabaretu Rak. Z Krzysztofem Hanke i Krzysztofem Respondkiem nie ma szans na ponure miny. Salwy śmiechu wypełnią Park Grabek, nie ma co do tego wątpliwości.

Następnie sceną i sercami publiczności zawładną Strachy na Lachy. Kapela z Grabażem i Kozakiem na czele od ponad 20 lat gra różne odmiany rocka, bawiąc publiczność świetną muzyką i chwytliwymi tekstami. Wylansowali wiele niesmiertelnych hitów, uwielbianych przez fanów, niezależnie od wieku. Jesienią ubiegłego roku roku wydali nowy album „Piekło”. Płyta już pokryła się złotem, a to jeszcze nie koniec. Według wielu to jeden z najlepszych albumów zespołu.

A na koniec legenda... świętujący w tym roku jubileusz 40-lecia T.Love. Będzie to zatem wielkie wydarzenie dla zespołu i dla naszego miasta. Charyzmatyczny wokalista Muniek Staszczyk i znakomici muzycy tworzący formację to marka sama w sobie. W ciagu czterech dekad działalności muzycznej wychowali już co najmniej dwa pokolenia fanów, kształtując gusta młodszych i starszych. Można sobie wyobrazić lepsze podsumowanie Dni Czeladzi 2022?

Niedziela, 19 czerwca
16:00  Czeladzkie Talenty
16:50 zespół KBK
17:10 zespół Brak
17:30  kabaret Rak
19:00  Strachy na Lachy
20:40  T.Love

 Dni Czeladzi 2022

 

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry