adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
UWAGA - zmiany w stałych obwodach głosowania, Obwód nr 3 z MOPS przy ul. 17 Lipca 27 został przeniesiony do Szkoły Podstawowej Nr 2 przy ul. Szkolnej 6 (wejście boczne od strony boiska) oraz Obwód Nr 16 z Kopalni Kultury został przeniesiony do Miejskiej Biblioteki Publicznej Filia Nr 2 przy ul. Nowopogońskiej 227 D-E.AKTUALNE INFORMACJE I OSTRZEŻENIA O JAKOŚCI POWIETRZAAKTUALNE INFORMACJE NA TEMAT CYBERBEZPIECZEŃSTWAГромадянин України, тут ви знайдете найважливішу інформацію (НАТИСНІТЬ ТУТ)Czeladź pomaga Ukrainie!Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności Lista aktualności
17 stycznia 2025
kategoria:
Aktualności
Nieprzerwany dialog
Nieprzerwany dialog

W najbliższy czwartek, 23 stycznia, GSW Elektrownia zaprasza na wernisaż wystawy zbiorowej „Nieprzerwany dialog. Studenci prof. Jacka Waltosia”.

Wystawa jest kontynuacją ogólnopolskiego wydarzenia artystycznego, na które składa się 7 prezentacji (w Pile, Starym Sączu, Poznaniu, Wałbrzychu, Częstochowie, Czeladzi i Kielcach) poświęconego twórczości absolwentów Pracowni Malarstwa, jakie w latach 1972-2011 prowadził w Akademii Sztuk Pięknych im. J. Matejki w Krakowie oraz w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu prof. Jacek Waltoś – jeden z czołowych polskich artystów malarzy, rzeźbiarz, grafik, rysownik, erudyta i krytyk sztuki, współzałożyciel (wraz z Maciejem Bieniaszem, Zbylutem Grzywaczem, Barbarą Skąpską i Leszkiem Sobockim) słynnej Grupy Wprost.

Zamierzeniem cyklu wystaw jest przybliżenie sylwetki Profesora poprzez pryzmat twórczości absolwentów. Zobaczymy ponad 100 prac autorstwa malarzy, grafików, scenografów, ilustratorów i rzeźbiarzy. Każdy z nich tworzy w osobny sposób, ale jednocześnie naznaczony podobnym rysem za sprawą wspólnego nauczyciela. Po raz pierwszy zaprezentowany zostanie dorobek studentów, którzy na przestrzeni czterech dekad pracy dydaktycznej Jacka Waltosia uczestniczyli w życiu artystycznym dwóch uczelni.

- Z jednej strony wydarzenie to będzie przeglądem postaw, jakie narodziły się, zostały sprowokowane lub były kontynuowane podczas studiów. Z drugiej strony jest to spotkanie artystów z Profesorem. To również rodzaj konfrontacji w dużej mierze nieznanych sobie autorów, których większość należy do grona czołowych artystów polskiej sztuki współczesnej – podkreśla dr Magdalena Siejko, kuratorka wystawy.

Na wernisaż zapraszamy 23 stycznia o godz. 18.00 do GSW Elektrownia. Ekspozycja dostępna będzie do 28 lutego.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry