adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
UWAGA ZMIANY W OBWODACH 7 i 8: ulice wcześniej ujęte w obwodzie 7 tj. „Bratków”, „Jaśminowa”, „Mieczyków”, „Słowiańska”, „Storczyków”, „Tulipanów”, „Wrzosowa” zostały przeniesione do obwodu 8 do Szkoły Podstawowej nr 1 w Czeladzi ul. Reymonta 80, wyborcy z tych ulic w najbliższych wyborach głosują w SP Nr 1AKTUALNE INFORMACJE I OSTRZEŻENIA O JAKOŚCI POWIETRZAUWAGA: PODZIAŁ MIASTA CZELADŹ NA STAŁE OBWODY GŁOSOWANIA ORAZ ZAKTUALIZOWANY PODZIAŁ MIASTA CZELADŹ NA OKRĘGI WYBORCZE W MIEŚCIE CZELADŹAKTUALNE INFORMACJE NA TEMAT CYBERBEZPIECZEŃSTWAГромадянин України, тут ви знайдете найважливішу інформацію (НАТИСНІТЬ ТУТ)Czeladź pomaga Ukrainie!Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności Lista aktualności
13 czerwca 2022
kategoria:
Aktualności
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny

11 czerwca, po trzyletniej przerwie, Szkoła Podstawowa nr 7 w Czeladzi powitała gości na rodzinnym pikniku – w tym roku pod hasłem „Ekologicznie, czyli logicznie”. Patrząc wstecz, mieliśmy spore oczekiwania względem organizatorów, którzy przyzwyczaili nas do dobrej zabawy i mnóstwa atrakcji. Okazało się, że przerwa tylko zaostrzyła chęć sprawdzenia się w popandemicznej rzeczywistości i apetyty na rewelacyjną rozrywkę.

Piknik rozpoczął się występem grupy teatralnej „Myśl-nik” pod opieką Beaty Luty przedstawieniem „Cztery żywioły”. Goście mogli zobaczyć spektakl o przenikaniu się żywiołów i ich dopełnianiu w świecie przyrody. Przedstawienie stanowiło idealne wprowadzenie w tematykę ochrony przyrody.

Następnie zgromadzonych oficjalnie powitał burmistrz Zbigniew Szaleniec, który objął przedsięwzięcie honorowym patronatem. W swoim przemówieniu podziękował za pomysł połączenia przyjemnego rodzinnego spotkania z edukacją ekologiczną, której nigdy dość. Burmistrz podkreślił również, że dbałość o środowisko jest obowiązkiem każdego, nawet najmłodsi mogą w tej kwestii wiele zdziałać. Następnie do wspólnej zabawy zaprosili zgromadzonych dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 Artur Polak oraz koordynatorka i pomysłodawczyni całego przedsięwzięcia – Barbara Wszołek, która podziękowała wszystkim organizacjom i ludziom dobrej woli, którzy wsparli organizację pikniku. Wraz z aktorem Teatru Zagłębia Krzysztofem Korzeniowskim zachęcała do odwiedzenia najciekawszych stanowisk – a było ich naprawdę wiele.

Zbiórka zużytego sprzętu

W pikniku wzięła udział Fundacja „Odzyskaj środowisko”, która zorganizowała zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Wszyscy, którzy zechcieli pozbyć się elektrośmieci, otrzymywali w zamian nasiona miododajnych kwiatów. Na stoisku fundacji odbywały się warsztaty trash art-u, czyli sztuki ze śmieci. Dziewczyny chętnie robiły bransoletki czy wisiorki… ze starych kabli i mogły podziwiać np. ul zrobiony… z niesprawnej pralki. Przy okazji brały udział w quizie multimedialnym EkoMilionerzy – nikt nie odchodził stamtąd z pustymi rękami. Tuż obok odbywał się EKO-logiczny turniej szachowy prowadzony przez niezawodnego arbitra Łukasza Wesołowskiego. Medale zostały wykonane – a jakże! - z elektrycznych śmieci. Laureaci I miejsc: Kacper Sobczyk (U7), Jakub Klepacz (U12), Igor Ciepiela (U18) i Remigiusz Kryszak (Open) otrzymali bilety do EKO-logicznego Międzymiastowego Turnieju Szachowego. Na pikniku nie mogło zabraknąć Ekolusi, dlatego najmłodsi mogli wziąć udział w konkursie ekologiczno-technicznym, który polegał na wykonaniu z plastikowych zakrętek makiety parku na podstawie opisu zawartego w historyjce „Spacer z wiosną”.

Z kolei starsi uczniowie oblegali stanowisko Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Sosnowcu. Starsi koledzy pod opieką Edyty Szozdy często goszczą na piknikach okolicznych szkół, nie mogło więc zabraknąć ich również w „Siódemce”. Dzięki nim można było zapoznać się z działaniem drukarki 3D, robotów Lego czy Arduino, a najbardziej zainteresowani tematem mogli nawet złożyć komputer.

Ekologiczne zabawy

Przechadzając się wśród stoisk, można było u przedstawicieli Urzędu Miasta złożyć deklarację do CEEB z informacją o zainstalowanym źródle ciepła i rodzaju spalanych paliw oraz zasięgnąć informacji o programie „Czyste powietrze”. Z kolei przedsiębiorstwo ALBA zachęcała do prawidłowego gospodarowania odpadami przez konkursy i zabawy, a ideę oszczędzania wody propagował wieloryb Czesio (uwielbiana przez dzieci maskotka Czeladzkich Wodociągów). Przy okazji można było wesprzeć Nadię – mieszkankę Czeladzi, kupując gadżety na stoisku „Pełni Mocy Do Pomocy” oraz przynosząc nakrętki (na zakup wózka inwalidzkiego).

Przez cały czas oblegane było stoisko „Uwolnij mnie”, gdzie można było za niewielką cenę kupić używane książki, gry, zabawki, dając im tym samym nowe życie, a także „Zielony wymienialnik” (rośliny, sadzonki, odszczepki) i „Czeladzka Garażówka” (jarmark szpargałów).

Dużo działo się również na boisku szkolnym, gdzie odbywały się piłkarskie zabawy z Akademią Piłki Nożnej – Football Academy Czeladź oraz wielki turniej „Żywych piłkarzyków”, który po zaciętej walce wygrała drużyna „Dzikich żab”.

W międzyczasie pojawiali się na scenie kolejni artyści: najmłodsi zwycięzcy konkursu recytatorsko-wokalnego „Eko Nutki”, uczniowie SP7 z repertuarem ekopiosenek w różnych językach, Joanna Żołnierczyk z pokazem tańca towarzyskiego, grupa taneczna MAJERY, grupa „Optymistki” z UTW Czeladź, tancerki Akademii Wyobraźni „Kajune”. Wielkim kunsztem wykazali się aktorzy występujący w spektaklu teatralnym na wesoło „Ekokapturek w poszukiwaniu księcia i ekologicznego morału”. Na scenie odbywały się licytacje voucherów i prawdziwych dzieł sztuki oraz loteria fantowa. Każdy mógł dobrze zjeść, ubrać się, kupić coś do domu albo… dla pieska. Dzięki pomocy i współpracy wielu osób nikt nie odchodził spod szkoły z pustymi rękami.

Dziękujemy za obecność!

Nie sposób w tym miejscu wymienić wszystkich, którzy tego dnia postanowili poświęcić swój czas w imię szczytnego celu i dobrej zabawy. Wszystkim serdecznie dziękujemy – uczniom, rodzicom, sponsorom, organizacjom, przyjaciołom „Siódemki”.

Czy jest możliwe, aby za rok zorganizować równie udane spotkanie? Zapytaliśmy głównych „sprawców” całego zamieszania, czyli Barbarę Wszołek i dyrektora SP7 Artura Polaka. – Pomysł na przyszłoroczne wydarzenie już mam! Chwila odpoczynku i po wakacjach zabieramy się do pracy. Każde wydarzenie musi być przemyślane i dopięte na ostatni guzik to połowa sukcesu, reszta to współpraca i zaangażowanie całej społeczności szkolnej. Będzie się działo! - podkreśla Barbara Wszołek.

– Cieszę się, że zapoczątkowana w 2016 roku akcja organizowania pikników spotyka się z tak ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Czeladzi. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu: kadrze nauczycielskiej i pracownikom SP7, rodzicom, uczniom, partnerom i sponsorom za wspólne działanie integrujące i edukujące naszą społeczność – podsumowuje dyrektor Artur Polak.

  • 1
  • 2
  • 3

 

 

 

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry