adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
760. rocznica lokacji Miasta CzeladźГромадянин України, тут ви знайдете найважливішу інформацію (НАТИСНІТЬ ТУТ)Czeladź pomaga Ukrainie!Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności Lista aktualności
01 lutego 2021
kategoria:
Aktualności

„Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę. Każde zwierzę wymaga humanitarnego traktowania”

Bezdomność zwierząt jest bardzo złożonym problemem, a jej przyczyny bardzo często tkwią w ludzkich zachowaniach. Przez zmianę swoich zachowań możemy jednak przyczynić się do zmniejszenia cierpień bezdomnych zwierząt i zminimalizowania tego problemu.

Porzucenie przez właścicieli

To najczęściej skutek nieprzemyślanych decyzji, niewiedzy na temat obowiązków związanych z posiadaniem zwierzęcia. Czy wiesz, że ustawa o ochronie zwierząt (art. 6 ust. 2 pkt 11) mówi o tym,że porzucenie zwierzęcia, a w szczególności psa lub kota, przez właściciela bądź przez inną osobę, pod której opieką zwierzę pozostaje, to znęcanie się nad zwierzęciem i zgodnie z art. 35 w/w ustawy jest uznane za przestępstwo? By zostać świadomym właścicielem zwierzęcia, zapoznaj się z treścią tej ustawy.

1. Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Czeladź na rok 2021;
2. Zwierzęta zagubione/zaginione; KLIKNIJ ABY PRZEJŚĆ DO PODSTRONY
3. Utrzymanie psa rasy agresywnej;
4. Porozumienie międzygminne zawarte z Gmina Sosnowiec na zapewnienie opieki bezdomnym zwierzętom z terenu Gminy Czeladź przez Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Sosnowcu z siedzibą przy ul. Baczyńskiego 2B
5. Zwierzęta dzikie (tu odnośnik do naszego artykułu, aby nie zabierać dzikich zwierząt, ponieważ je krzywdzimy).

KILKA PORAD DLA TYCH, KTÓRYM LOS ZWIERZĄT NIE JEST OBOJĘTNY:
1. Zapewnij swojemu pupilowi w okresie letnim chłodną wodę i cień. Upał i przegrzanie powodują cierpienie u wszystkich zwierząt. Zwierzę musi mieć też dostęp do światła dziennego i możliwość swobodnej zmiany pozycji ciała.
2. Dostosuj warunki bytowania zwierzęcia do jego rasy, płci i wieku.
3. Psy trzymane na uwięzi w sposób stały nie mogą być trzymane w ten sposób dłużej niż 12 godzin w ciągu doby. Długość uwięzi nie może być krótsza niż 3 metry.
4. Zwierzętami domowymi nie wolno handlować na targowiskach i giełdach.
5. Jeśli dokarmiasz bezdomne koty, pamiętaj, że żyją one dziko i zdobywają pokarm samodzielnie. Dokarmianie nie oznacza karmienia – procesu dokonywanego przez właścicieli zwierząt domowych

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry