adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
760. rocznica lokacji Miasta CzeladźГромадянин України, тут ви знайдете найважливішу інформацію (НАТИСНІТЬ ТУТ)Czeladź pomaga Ukrainie!Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności Lista aktualności
26 maja 2022
kategoria:
Aktualności
Dzień Weterana
Dzień Weterana

W najbliższą niedzielę, 29 maja, zapraszamy na Rynek Starego Miasta na obchody Dnia Weterana Działań poza Granicami Państwa.

Wojskowe Centrum Rekrutacji w Będzinie, Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji Ośrodek Zamiejscowy w Katowicach wspólnie z Urzędem Miasta Czeladź zapraszają do udziału w obchodach Dnia Weterana Działań poza Granicami Państwa, które odbędą się 29 maja od godziny 10.00 do 18.00.

Uroczystości rozpocznie o godz. 10.00 msza święta w intencji weteranów w Kościele św. Stanisława B.M. Następnie zapraszamy na rynek, gdzie odbędzie się uroczysta zbiórka i wystąpi Orkiestra Wojskowa z Bytomia.

W Kamienicy Konarzewskich otwarta zostanie wystawa prac dzieci biorących udział w konkursie plastycznym. Tam też będzie czekała na wszystkich wojskowa grochówka.

W programie m.in. pokaz sprzętu, stoiska promocyjne służb mundurowych, Akademii Wojskowej i klas mundurowych.

Przewidziano również występy: zespołu estradowego Eskadra, zespołu Inwencja z Klubu Żołnierskiego 1. Pułku Saperów w Brzegu, pokaz musztry oraz występ zespołu Activio. Swoje umiejętności zaprezentują również dzieci z czeladzkich szkół i przedszkoli.

29 maja - Dzień Weterana Działań poza Granicami Państwa

Dzień Weterana Działań poza Granicami Państwa to polskie święto obchodzone 29 maja od 2012 roku, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2011 roku ustawą o weteranach. Tego dnia przypada również Międzynarodowy Dzień Uczestników Misji Pokojowych, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ.

 Dzień Weterana Działań poza Granicami Państwa w Czeladzi

 

 

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry