adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
UWAGA! Informujemy, że w sobotę, 25 maja, Urząd Miasta Czeladź będzie czynny w godz. 7.30-15.30. Zapraszamy!UWAGA ZMIANY W OBWODACH 7 i 8: ulice wcześniej ujęte w obwodzie 7 tj. „Bratków”, „Jaśminowa”, „Mieczyków”, „Słowiańska”, „Storczyków”, „Tulipanów”, „Wrzosowa” zostały przeniesione do obwodu 8 do Szkoły Podstawowej nr 1 w Czeladzi ul. Reymonta 80, wyborcy z tych ulic w najbliższych wyborach głosują w SP Nr 1AKTUALNE INFORMACJE I OSTRZEŻENIA O JAKOŚCI POWIETRZAUWAGA: PODZIAŁ MIASTA CZELADŹ NA STAŁE OBWODY GŁOSOWANIA ORAZ ZAKTUALIZOWANY PODZIAŁ MIASTA CZELADŹ NA OKRĘGI WYBORCZE W MIEŚCIE CZELADŹAKTUALNE INFORMACJE NA TEMAT CYBERBEZPIECZEŃSTWAГромадянин України, тут ви знайдете найважливішу інформацію (НАТИСНІТЬ ТУТ)Czeladź pomaga Ukrainie!Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności
02 lutego 2023
kategoria:
Aktualności
Poezja przemysłowa
Poezja przemysłowa

Galeria Sztuki Współczesnej „Elektrownia” zaprasza 9 lutego o godz. 18.00 na wernisaż wystawy malarstwa Ewy Hoppe-Nowickiej pt. „Poezja przemysłowa”.

Od 9 lutego do 23 marca 2023 roku zobaczymy w Galerii Sztuki Współczesnej „Elektrownia” prezentację malarstwa Ewy Hoppe-Nowickiej zatytułowaną „Poezja przemysłowa”.

Artystka jest absolwentką Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, dyplom obroniła w 1983 roku. Była wyróżniana wieloma nagrodami - m.in. 2 nagroda w konkursie malarskim „Pan Cogito” Galeria TPS w Sopocie 2019 r. i stypendium Ministerstwa Kultury i Sztuki w 1985 roku. Swoje prace prezentowała na ponad 80 wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce, Niemczech, Słowenii, Holandii i Słowacji. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków.

Praca pedagogiczna w latach 1989-2013 oraz twórcza w dziedzinie malarstwa, rysunku, grafiki i architektury wnętrz.

Prace malarki znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i zagranicą - m.in. w Niemczech, Belgii, Francji, Grecji, Anglii we Włoszech, USA, Kanadzie, Chinach oraz w Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce i zbiorach NCK w Nowej Hucie.

W swojej twórczości stara się wydobywać nieoczywiste piękno krajobrazu okaleczonego przez przemysł. Obiekty industrialne - huty, porty i kopalnie - będące ich motywami nie wydają się nam zazwyczaj, w swoim technicznym utylitaryzmie, źródłami wrażeń estetycznych. Paradoksalnie jednak, wyzbyte swoich przewidzianych funkcji, zamknięte, opuszczone, zdegradowane, za sprawą tego malarstwa niespodziewanie nabierają niepokojącej i fascynującej zarazem poetyki. Oglądając ekspozycję odnajdziemy w niej znakomite uchwycenie nastroju, swoiste genius loci ukazywanych miejsc. Dominujące w odbiorze staje się doświadczenie przemijania zamieniającego wszystko, co nas otacza w pustkę, ale jednocześnie wdrukowujące się w pamięć. Wszystko to domyka – wykreowana na płótnach przez autorkę – atmosfera subtelnej nostalgii za tym, co minione, ale także fascynacji procesem przemijania kształtu świata.

Na wernisaż GSW Elektrownia zaprasza w czwartek, 9 lutego, o godz. 18.00. Ekspozycja będzie dostępna do 23 marca.

Źródło: GSW Elektrownia

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry