adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
UWAGA! Informujemy, że w sobotę, 25 maja, Urząd Miasta Czeladź będzie czynny w godz. 7.30-15.30. Zapraszamy!UWAGA ZMIANY W OBWODACH 7 i 8: ulice wcześniej ujęte w obwodzie 7 tj. „Bratków”, „Jaśminowa”, „Mieczyków”, „Słowiańska”, „Storczyków”, „Tulipanów”, „Wrzosowa” zostały przeniesione do obwodu 8 do Szkoły Podstawowej nr 1 w Czeladzi ul. Reymonta 80, wyborcy z tych ulic w najbliższych wyborach głosują w SP Nr 1AKTUALNE INFORMACJE I OSTRZEŻENIA O JAKOŚCI POWIETRZAUWAGA: PODZIAŁ MIASTA CZELADŹ NA STAŁE OBWODY GŁOSOWANIA ORAZ ZAKTUALIZOWANY PODZIAŁ MIASTA CZELADŹ NA OKRĘGI WYBORCZE W MIEŚCIE CZELADŹAKTUALNE INFORMACJE NA TEMAT CYBERBEZPIECZEŃSTWAГромадянин України, тут ви знайдете найважливішу інформацію (НАТИСНІТЬ ТУТ)Czeladź pomaga Ukrainie!Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności
02 lutego 2024
kategoria:
Aktualności
Wernisaż wystawy
Wernisaż wystawy

1 lutego w GSW Elektrownia otwarta została wystawa fotografii Marka Czekajskiego i Roberta Osińskiego zatytułowana „O istocie człowieczeństwa w futurystycznym pryzmacie”.

Marek Czekajski fotografuje od 20 lat. Ukończył Akademię Ekonomiczną w Katowicach i studia podyplomowe na kierunku zarządzenie w kulturze, sztuce i turystyce kulturowej. Obecnie jest doktorantem Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Pracuje jako animator kultury oraz koordynator Szlaku Zabytków Techniki w GSW Elektrownia. Koncentracja na szczegółach, dostrzeganie ukrytych lub nieoczywistych znaczeń, czy też odmienna perspektywa poznawania świata, czynią jego fotografie często eksperymentalnymi i odrealnionymi. Prace, które prezentuje na wystawie są także odhumanizowane – wypełniają je ogromne (i często wyolbrzymione) budynki, a brakuje w nich człowieka.

Robert Osiński fotografią zajmuje się od 4 lat. Pasjonuje go twórczość Stephena Kinga i Zdzisława Beksińskiego. Na co dzień pracownik  zakładu obróbki szkła. Od najmłodszych lat poszukuje swojego miejsca w świecie sztuki. Nauki fotografowania podjął się samodzielnie, dzięki czemu jego prace są formą ciągłego eksperymentu i doświadczania przez praktykę.

Zamierzeniem wspólnej wystawy, na którą składa się łącznie ponad 50 fotografii, jest uchwycenie wpływu technologii na życie człowieka, zmiany, jakim podlega on sam i otaczająca go rzeczywistość. Jest to także próba połączenia dwóch - na pozór odmiennych - wizji zdehumanizowanego świata przyszłości.

Marek Czekajski, w swojej  fotografii pragnie pokazać jak architektura, urządzenia, maszyny na przestrzeni wielu lat wpływają na życie człowieka i jak kształtują jego codzienność, tradycję, zwyczaje, obrządki. Inspiracją do wykreowania fotografii stały się rzeczywiste miejsca i obiekty, które zwiedził podczas podróży przez Polskę czy za granicę.

Robert Osiński zwraca w swoich pracach uwagę na dominację technologii w naszym życiu, co miewa tak dobroczynne, jak i destrukcyjne dla naszej psychiki skutki. - Ważne, żeby pamiętać, że najważniejszy jest drugi człowiek: rodzina, przyjaciele. To oni nas podnoszą. I tych dwóch aspektów dotykają moje fotografie prezentowane na wystawie – mówił podczas wernisażu.

Ekspozycję będzie można oglądać w GSW Elektrownia do końca lutego br.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry