adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
UWAGA ZMIANY W OBWODACH 7 i 8: ulice wcześniej ujęte w obwodzie 7 tj. „Bratków”, „Jaśminowa”, „Mieczyków”, „Słowiańska”, „Storczyków”, „Tulipanów”, „Wrzosowa” zostały przeniesione do obwodu 8 do Szkoły Podstawowej nr 1 w Czeladzi ul. Reymonta 80, wyborcy z tych ulic w najbliższych wyborach głosują w SP Nr 1AKTUALNE INFORMACJE I OSTRZEŻENIA O JAKOŚCI POWIETRZAUWAGA: PODZIAŁ MIASTA CZELADŹ NA STAŁE OBWODY GŁOSOWANIA ORAZ ZAKTUALIZOWANY PODZIAŁ MIASTA CZELADŹ NA OKRĘGI WYBORCZE W MIEŚCIE CZELADŹAKTUALNE INFORMACJE NA TEMAT CYBERBEZPIECZEŃSTWAГромадянин України, тут ви знайдете найважливішу інформацію (НАТИСНІТЬ ТУТ)Czeladź pomaga Ukrainie!Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności
07 października 2021
kategoria:
Aktualności
Kampania „Śląsk wolny od HCV!”
Kampania „Śląsk wolny od HCV!”

Działania kampanii „Śląsk wolny od HCV” skoncentrowane są na dotarciu do mieszkańców miast w województwie śląskim, w których znajdują się punkty ALAB laboratoria. W tych placówkach można, do końca roku, bezpłatnie skorzystać z diagnostyki w kierunku wykrycia zakażenia. Badanie wykonuje się z krwi żylnej, gdzie sprawdzana jest obecność wirusa we krwi. W przypadku pozytywnego wyniku wykonuje się badanie weryfikujące, potwierdzające lub wykluczające, aktywne zakażenie tzw. HCV RNA. Na stronie www.gwiazdanadziei.pl, w zakładce Śląsk wolny od HCV, zamieszczone zostały materiały informacyjne, aktywne mapy punktów pobrań oraz placówek, gdzie obecnie prowadzi się leczenie na Śląsku.

 Kampania „Śląsk wolny od HCV!”

 

Do udziału w kampanii zaproszone zostały także placówki służby zdrowia, które mają możliwość otrzymania bezpłatnych testów i nakłuwaczy do badań swoich pacjentów w kierunku HCV. Wystarczy zgłosić się do Fundacji Gwiazda Nadziei i wyrazić wolę otrzymania takich zestawów. Zasięgiem działania kampanii objęte zostaną również placówki opieki osób starszych oraz ośrodki leczenia uzależnień.

Zapamiętaj!
• Zakażenia HCV rozpoznaje się najczęściej dopiero w zaawansowanym stadium choroby.
• Szacuje się, że zakażonych HCV w Polsce jest 150 tys. osób, z czego tylko 14% jest tego świadoma.
• 1. krokiem jest badanie przeciwciał anty-HCV; potwierdzeniem aktywnego zakażenia jest badanie na obecność RNA wirusa w surowicy.
• Zakażenie HCV może być niewidoczne w wynikach prób wątrobowych.
• Aktualnie stosowane nowoczesne leki są skuteczne i dobrze tolerowane.
• Nie ma szczepionki przeciwko HCV. Podstawą jest profilaktyka i unikanie potencjalnych źródeł zakażenia.

Wydarzenie objął swoim honorowym patronatem burmistrz Zbigniew Szaleniec.

 Kampania „Śląsk wolny od HCV!”

 

 

kategoria: Powiązane pliki [1]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
pdf Śląsk wolny od HCV.pdf 21-10-07 07:55 725.04KB pobierz plik: Śląsk wolny od HCV.pdf

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry