do góry
adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
Sprawdź jakość powietrza w mieście. Pomiary na żywo z 5 czujników.Punkt przyjęć dzielnicowych - ul. Zwycięstwa 6 (Czeladź Piaski)Wejście do Urzędu Miasta, przeznaczone dla osób niepełnosprawnych i wózków dziecięcych, znajduje się od strony parku Kamionka.Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności Lista aktualności
11 września 2018
kategoria:
Aktualności
Wystawa prac prof. Bogusza Salwińskiego

Zapraszamy na wernisaż wystawy prac Bogusza Salwińskiego, prof. krakowskiej ASP, który odbędzie się 20 września, o godz. 18.00, w Galerii Sztutki Współczesnej "Elektrownia".

Wystawę można oglądać od 15 września, do 15 października.

Bogusz Salwiński - studia ukończył  na Wydziale Rzeźby w ASP w Krakowie. Dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Prof. Mariana Koniecznego w 1973r. Związany z dydaktyką Wydziału Rzeźby od 1973 roku, obecnie Profesor ASP, Dziekan Wydziału Rzeźby, autor niezliczonych prac malarskich oraz martyrologicznych cykli rzeźbiarskich. W swoich pracach nawiązuje do humanizmu, symbolizmu, jego twórczość przesycona jest wołaniem o etyczną kondycję człowieka. Uprawia rzeźbę, rysunek, malarstwo. Jest monumentalistą wiernym fundamentalnym zasadom uprawianej przez siebie dyscypliny. Posługując się czernią i bielą poprzez nieskończoną gamę szarości, Salwiński pokazuje mistrzowskie operowanie warsztatem, kiedy sam sposób wydobywania kształtu, a więc niejako sama czysta forma, wyzwala u widza - odbiorcy podziw i zachwyt, doprowadza do stanu przeżywania chwili wyższej rangi, prawdziwie artystycznego przeżywania.

Wstęp wolny.

Zapraszamy!

Źródło: Galeria Sztuki Współczesnej "Elektrownia".

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H