do góry
adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
Sprawdź jakość powietrza w mieście. Pomiary na żywo z 5 czujników.Punkt przyjęć dzielnicowych - ul. Zwycięstwa 6 (Czeladź Piaski)Wejście do Urzędu Miasta, przeznaczone dla osób niepełnosprawnych i wózków dziecięcych, znajduje się od strony parku Kamionka.Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności Lista aktualności
11 września 2018
kategoria:
Aktualności
Historia Polski w kamieniu zaklęta
Historia Polski w kamieniu zaklęta

Autorska impresja Andrzeja Kotuleckiego z miejsca gdzie o minionych dziejach naszej Ojczyzny mówią kamienie, a czas, który szybko mknie w przyszłość pomału oddala to, co przeszłe – tymi słowami Muzeum Saturn zaprasza do zwiedzania najnowszej muzealnej wystawy prezentującej bliskie sercom Polaków, a zarazem bezcenne pod względem artystycznym, jak również historycznym zabytki sztuki sepulkralnej znajdujące się na Cmentarzach Łyczakowskim oraz Orląt Lwowskich.

Ekspozycja stanowi jedynie wycinek ogromnego zbioru zdjęć dokumentujących wspaniałe pamiątki polskiej kultury i wykonanych przez znawcę, a także popularyzatora kultury wschodniego pogranicza dawnej Rzeczpospolitej Andrzeja Kotuleckiego podczas jego licznych podróży na Kresy. Nie widać na nich smutku ani żalu mogącymi kojarzyć się z miejscem ostatniego spoczynku – przeciwnie jedynie nostalgię, ciszę i wręcz niewymowne piękno tajemnicy życia oraz śmierci.

Wystawa czynna dla zwiedzających do 14 października. Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H