adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
Sprawdź jakość powietrza w mieście. Pomiary na żywo z 5 czujników.Punkt przyjęć dzielnicowych - ul. Zwycięstwa 6 (Czeladź Piaski)Wejście do Urzędu Miasta, przeznaczone dla osób niepełnosprawnych i wózków dziecięcych, znajduje się od strony parku Kamionka.Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności Lista aktualności
14 maja 2019
kategoria:
Aktualności
Projekcja filmu "Wielka droga"

Bitwa o Monte Cassino była jedną z najbardziej zaciętych i krwawych bitew w czasie II wojny światowej, a jej uczestnikami byli również czeladzianie. 75. rocznica jej zakończenia stała się dla Muzeum Saturn przyczynkiem do zorganizowania projekcji polsko-włoskiego filmu pt. „Wielka droga” wyreżyserowanego przez Michała Waszyńskiego w 1946 roku.


Film opowiada o parze narzeczonych rozłączonych wojną: od oblężenia Lwowa w 1939 roku do formowania armii Andersa w ZSRR, poprzez tułaczkę w Iranie, Iraku, Palestynie i Egipcie, aż po kampanię włoską. Największą wartością filmu są wkomponowane w fabułę materiały dokumentalne mające na celu utrwalenie pamięci o tragicznych wydarzeniach II wojny światowej.


Na pokaz niedocenianej perły polskiej kinematografii, która nigdy nie doczekała się oficjalnej premiery w Polsce, zapraszamy w najbliższą niedzielę 19 maja o godz.15.00.


Wstęp wolny.


Źródło: Muzeum Saturn w Czeladzi

 Zapowiedź projekcji filmu pt. "Wielka droga"

 

 

 

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry