adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności Lista aktualności
14 stycznia 2022
kategoria:
Aktualności
Weekend w mieście
Weekend w mieście

Przed nami kolejny w tym roku weekend w mieście. Sprawdźmy, co tym razem będzie się działo w naszym mieście.

Wieczory Historyczne na Saturnie

W piątek zapraszamy do Muzeum Saturn o godz. 17.00 na wykład w ramach Wieczorów Historycznych na Saturnie pt. „Królowe w późnośredniowiecznej Polsce – prawda i mity”.

Prelegentką będzie profesor Bożena Czwojdrak, mediewistka z Uniwersytetu Śląskiego specjalizująca się w późnośredniowiecznej historii Polski. Pani profesor jest laureatką nagrody im. S. Herbsta oraz konkursu im. A. Heymowskiego. Zajmuje się genealogią szlachecką i możnowładczą oraz badaniami nad dworami monarchów w Polsce późnego średniowiecza.

Rozgrywki planszowe w bibliotece

14 stycznia o godz. 17.00 w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej będzie można zagrać w gry planszowe. Wszystko w ramach piątkowej rozrywki „Od Juniora do Seniora”. Obowiązują wcześniejsze zapisy.

Mayday w Kopalni Kultury

W sobotę, 15 stycznia, Kopalnia Kultury zaprasza na komedię wszech czasów, czyli spektakl „Mayday - Ratuj się, kto może”.

Historia taksówkarza bigamisty, który wypada z rozkładu jazdy, dwoi się i troi, by ratować małżeństwa i ocalić swoje życie. Spektakl bawi i śmieszy do granic wytrzymałości. Zawrotne zwroty akcji, zaskakujące sceny, energetyczne tempo, świetna obsada. To wszystko jest gwarancją dobrej zabawy.

Muzealny Klub Juniora

W niedzielę, 16 stycznia, Muzeum Saturn zaprasza dzieci w wieku 7-12 lat na arcyciekawe zajęcia pt. Magiczne szkatułki. Podczas warsztatów dzieci pod przewodnictwem Marty Woźniak będą przenosiły zdjęcia historycznych wizerunków i obiektów Czeladzi na drewniane szkatułki tworząc tym samym unikatowe pudełeczka na własne skarby. Początek o godz. 13.00. Obowiązują wcześniejsze zapisy.

Kino w Kopalni Kultury

Tradycyjnie zapraszamy też do kina w Kopalni Kultury. W ten weekend na ekranie zobaczymy film „Furioza”. Sprawdź aktualny repertuar.

Wystawa w Muzeum Saturn

Do końca stycznia dostępna jest wystawa „Stan wojenny. Represje wobec czeladzkich działaczy opozycji antykomunistycznej”.

ZOBACZ TAKŻE CZELADZKI IMPREZOWNIK NA STYCZEŃ

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry