adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
Sprawdź jakość powietrza w mieście. Pomiary na żywo z 5 czujników.Punkt przyjęć dzielnicowych - ul. Zwycięstwa 6 (Czeladź Piaski)Wejście do Urzędu Miasta, przeznaczone dla osób niepełnosprawnych i wózków dziecięcych, znajduje się od strony parku Kamionka.Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności Lista aktualności
08 maja 2019
kategoria:
Aktualności
"Symbole czasu" Zbigniewa Sawicza

Zbigniew Sawicz, którego prace pokazywane będą w GSW „Elektrownia”, to utytułowany współtwórca ruchu fotograficznego na Śląsku i wieloletni prezes Katowickiego Towarzystwa Fotograficznego. Przez kilka dziesięcioleci był współpracownikiem ogólnopolskich tygodników „Panorama" i tygodnika „Ekran", branżowego „Foto-Magazynu", a także regionalnej prasy codziennej i technicznej. Od 1996 r. związany jest z ukazującym się w Katowicach miesięcznikiem społeczno-kulturalnym „Śląsk". Zdjęcia jego autorstwa zamieszczane są w licznych katalogach wystaw plastycznych, fotograficznych, folderach branżowych i kalendarzach. Można je znaleźć w kilkudziesięciu publikacjach książkowych i albumach fotografii. Artysta współpracuje też z wieloma wydawnictwami w kraju. Od 1979 r. zaprezentował kilkadziesiąt wystaw indywidualnych i uczestniczył w licznych wystawach zbiorowych.


W centrum swoich fotografii Zbigniew Sawicz stawia Śląsk – krajobraz  przemysłowy, ludzi tu żyjących, ich obyczajowość i  postindustrialną degradację odciśniętą w krajobrazie. Ulubione motywy to zakątki osiedli robotniczych, którym wieloletnie, bezpośrednie sąsiedztwo z zakładami przemysłowymi nadało specyficzny, surowy charakter. Na czeladzkiej wystawie zobaczymy prace starannie wybrane spośród bogatego dorobku twórcy od kilkudziesięciu lat niezmiennie związanego ze śląskim środowiskiem fotograficznym.


Współorganizacja: Regionalny Instytut Kultury w Katowicach.


Wernisaż: GSW „Elektrownia”, czwartek 9 maja, godz.18.00.


Wystawę będzie można oglądać do 8 czerwca br.


Źródło: Galeria Sztuki Współczesnej „Elektrownia”

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry