adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
Samospis internetowy w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań!Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności Lista aktualności
10 października 2021
kategoria:
Aktualności
30-lecie Straży Miejskiej w Czeladzi
30-lecie Straży Miejskiej w Czeladzi

Straż Miejska w Czeladzi już od 30 lat dba o spokój i bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta. Z tej okazji w Urzędzie Miasta odbyła uroczystość wręczenia pamiątkowych dyplomów i statuetek.

Straż Miejska w Czeladzi została powołana przez Radę Miejską w 1991 roku, w celu utrzymywania porządku publicznego i bezpieczeństwa mieszkańców. U progu kształtującej się młodej demokracji oraz w nowej sytuacji politycznej, gospodarczej i społecznej Polski, formacja swoją postawą i podejmowanymi działaniami musiała przekonać obywateli co do słuszności podjętej decyzji. Z czasem okazała się jednym z najistotniejszych elementów życia miasta oraz jednostką niezbędną w prawidłowym funkcjonowaniu gminy. Jednostka sukcesywnie się rozwija i przyjmuje kolejne zadania do realizacji.

Święto Straży Miejskiej w Czeladzi

W piątek, 8 października, odbyła się uroczystość wręczenia pamiątkowych dyplomów i statuetek. W sali sesyjnej Urzędu Miasta zasiedli byli i obecni strażnicy miejscy, kierownictwo miasta, przedstawiciele instytucji, jednostek i wydziałów współpracujących ze Strażą Miejską, a także zaproszeni goście.

- Obecnie Straż Miejska liczy 16 strażników, 2 pracowników straży oraz 2 pracowników Referatu Zarządzania Kryzysowego. W ostatnich latach nastąpiło poszerzenie zakresu obowiązków Straży Miejskiej o obsługę monitoringu miejskiego. Aby sprostać tym zadaniom planowane jest przyjęcie nowych funkcjonariuszy i pracowników. Wszystkie te zmiany mają służyć zaspokojeniu potrzeb lokalnej społeczności w zakresie poprawy bezpieczeństwa w mieście. Aby Straż Miejska w Czeladzi mogła sprawnie i z pełną odpowiedzialnością realizować wszystkie postawione przed nią zadania, współpracuje ze służbami zajmującymi się bezpieczeństwem publicznym, ochroną życia i zdrowia mieszkańców, wieloma jednostkami organizacyjnymi i instytucjami naszego miasta, a także jednostkami administracji rządowej – opowiada Krzysztof Niebylski, komendant Straży Miejskiej w Czeladzi, który swą funkcję pełni już od 15 lat. - Szczególnie dziękujemy funkcjonariuszom Komisariatu Policji w Czeladzi, pracownikom Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Miejskiego Zarządu Gospodarki Komunalnej w Czeladzi, a przede wszystkim pracownikom Urzędu Miasta w Czeladzi. Jako strażnicy dziękujemy wszystkim za przychylność i współdziałanie na różnych polach w imię porządku i bezpieczeństwa – podstawowego dobra poszczególnych osób, jak i całej społeczności naszego miasta – dodaje.

Miasto wspiera strażników

Strażnicy miejscy mogą liczyć na wsparcie władz miasta, a także mieszkańców. - Przez 30 lat funkcjonowania Straży Miejskiej w Czeladzi wiele się zmieniło. Wasza praca jest trudna i często niewdzięczna. Znajdujecie się w różnych sytuacjach i jesteście różnie oceniani. Jesteście pomocni i skuteczni. Państwa cechy charakteru, konsekwencja w działaniu, ale również empatia i zrozumienie, pomagają w wykonywaniu codziennej pracy na rzecz naszego miasta. W imieniu kierownictwa miasta chcę wyraźnie podkreślić, że bardzo dobrze Was oceniamy, doceniamy, a także szanujemy i dziękujemy! - podkreśla Elżbieta Dmitruk, zastępca burmistrza ds. komunalnych.

- W dniu Waszego święta chciałam podziękować wszystkim strażnikom za służbę na rzecz naszego miasta. Dzięki Waszej pracy, oddaniu i skuteczności w Czeladzi funkcjonuje prężna jednostka, która zawsze może liczyć na wsparcie ze strony Rady Miejskiej. Bez Was nie ma bezpiecznego miasta. Dziękujemy za te wszystkie lata i zapewniamy, że jesteśmy po Waszej stronie – powiedziała Jolanta Moćko, przewodnicząca Rady Miejskiej w Czeladzi.

Wyróżnienie dla burmistrza

Podczas furoczystości Zbigniew Szaleniec otrzymał specjalne wyróżnienie. Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych w Katowicach przyznało burmistrzowi honorową odznakę za aktywne wspieranie służb mundurowych.

- W ciągu minionych 30 lat czeladzcy strażnicy miejscy udowodnili, że podejmując się wykonywania wielu zadań służą społeczeństwu, są niezastąpieni w sytuacjach trudnych, a współpraca z policją i innymi służbami porządku i bezpieczeństwa publicznego przynosi bardzo dobre efekty. Mieszkańcy Czeladzi wiedzą, że strażnikom miejskim można zaufać, zwrócić się do nich z każdą sprawą z prośbą o interwencję czy pomoc. Strażnicy miejscy w Czeladzi to funkcjonariusze najwyższego zaufania, a ich niełatwa i bardzo odpowiedzialna praca jest wysoko oceniana. Dziękuję w imieniu własnym i społeczności naszego miasta za dobrą i przykładną służbę – podsumowuje Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry